Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Павло Шеремета: «Реформи треба починати знизу!»

Павло Шеремета: «Реформи треба починати знизу!»

13 квітня під час зустрічі зі слухачами Відкритого університету реформ Павло Шеремета розказав про досвід азійських країн та що має стати прикладом і уроком для українців.

На його думку, соціальні трансформації неможливі без трьох цінностей:  підприємливість, ощадливість та орієнтація на освіту. Сьогодні  в Україні підприємницькою діяльністю займається всього лише близько 2-3% населення,  а відсоток заощаджень власного капіталу – 10%, у той час як у Європі – 25%, в Азії – 40%. Хоча освітній рівень нашого уряду є найкращим за всі роки незалежності.

Україна, як одна з політично найвільниших країн регіону, є найменш економічно вільною. Уряд має подолати корупцію, дефіцит бюджету та почати тотальну лібералізацію бізнесу.  Роль уряду – забезпечити рівні умови і легкість ведення бізнесу.  «За півроку роботи в Мінекономіки та розвитку я зрозумів, що це залишився радянський бюрократичний орган, штат якого роздутий неймовірно і функції якого не зовсім зрозумілі. Реформувати економіку цієї країни в такій ситуації неможливо, почати потрібно з адмінреформи, повністю змінити функції Кабміну. Але я вірю, що всі виклики для нашої країни, економічні, фінансові та інформаційна війна – роблять нас сильнішими, дозволяють мобілізувати всі сили і в найкоротші строки провести необхідні реформи, перейти до відкритого суспільства!»

ВГОРУ