Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > “Пацієнти України” отримали членство в Реанімаційному Пакеті Реформ

“Пацієнти України” отримали членство в Реанімаційному Пакеті Реформ

Реанімаційний Пакет Реформ поповнився новою громадською організацією. Рада Реанімаційного Пакету Реформ розглянула та затвердила заявку на членство Благодійного фонду “Пацієнти України”.

“Пацієнти України” більше п’яти років адвокатує права пацієнтів на якісне, безпечне та ефективне лікування в Україні, об’єднуючи активістів для впливу на державні закони та політику. Завдяки координації фонду розроблено Національну стратегію реформування системи охорони здоров’я в Україні на 2015-2020 рр. та Концепцію дерегуляції обігу фармацевтичної продукції в Україні.

Організація домоглася прийняття двох ключових антикорупційних законів у сфері медицини. Перший дозволив Міністерству охорони здоров’я здійснювати закупівлі ліків та вакцини через міжнародні організації та вже зекономив близько 800 млн. грн. державного бюджету України (при порівнянні з закупівельними цінами МОЗ до реформи).

Другий – про спрощення реєстрації лікарських засобів. Закон запрацював з 1 січня. Його мета – збільшити кількість якісних ліків з країн Євросоюзу, США, Канади, Австралії, Японії та Швейцарії, а також знизити ціни на ліки в українських аптеках.

Серед інших адвокаційних перемог “Пацієнтів України” – прийняття Урядом Державної програми лікування вірусних гепатитів, суттєве збільшення державного бюджету на ліки для тяжкохворих пацієнтів.

Організація також розробляє інноваційні рішення та продукти для подолання корупції в лікарнях. Зокрема, фонд створив електронну платформу “Є ліки” (eliky.in.ua), яка допомагає лікарням виконати Наказ МОЗ №509 від 02.06.2016 р. Цей документ зобов’язує обласні департаменти охорони здоров’я публікувати інформацію про залишки ліків.  Ресурс дозволяє кожному пацієнту перевірити наявність безкоштовних медикаментів у своїй лікарні і відповідно вимагати їх від керівництва лікарні.

Фонд об’єднує 30 активістів з різними захворюваннями, які представляють близько ста організацій по всій Україні.

Таким чином тепер найбільша коаліція громадських організацій в Україні – Реанімаційний Пакет Реформ – налічує вже 73 ГО-учасниць. 

ВГОРУ