Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Парламент ухвалив закон про відновлення кредитування

Парламент ухвалив закон про відновлення кредитування

Позначки:

Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування”.

За ухвалення законопроекту у другому читанні проголосували 239 народних депутатів.

В Національному Банку України вважають, що ухвалення даного закону №6027-д забезпечить розв’язання проблемних питань, які створюють системні перешкоди для відновлення кредитування національної економіки і призводять до додаткових ризиків діяльності національних та іноземних інвесторів.

“В умовах захищеності прав кредиторів банки зможуть висувати більш лояльні вимоги до потенційних позичальників. Це, безумовно, сприятиме активному застосуванню кредитування як фінансового інструменту, зниженню вартості кредитних ресурсів і, відповідно, полегшенню доступу суб’єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими продуктами”, – йдеться в повідомленні НБУ.

У НБУ відзначають, що повноцінне відновлення кредитування блокується низкою прогалин в чинному законодавстві України, які знижують ефективність діяльності банківського сектора країни.

На думку Нацбанку, до них належать, зокрема, непрацюючий формальний інститут поруки, складний і ризикований механізм визначення змінюваної відсоткової ставки, недосконалість інструментів позасудового врегулювання, комплекс норм, які несуть ризики виведення застави всупереч обов’язкам за договором кредитування.

“Зараз банки не кредитують, тому що не захищені від шахрайства позичальників. Є позичальники, які можуть фіктивно збанкрутувати, вивести активи з-під застави, визнати договір кредитування недійсним тощо. Придумані десятки різних способів ”кинути” банк. Банки у відповідь змушені включати всі ці ризики в ставку кредитування. Тому й пропонують компаніям кредити за ставкою 30% річних, а громадянам ще вище. Добросовісні позичальники платять відсотки і за себе, і за хитрунів. На жаль, закони були на боці шахраїв. Сьогодні ситуація трохи покращилася. Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект #6027д, хоча деякі важливі правки не пройшли”, – вважає експерт Реанімаційного пакету реформ Тарас Козак.

Експерт вважає, що закон вже ж зможе ліквідувати деякі законодавчі прогалини і незабаром після його підписання буде відновлене кредитування для українців.

ВГОРУ