Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Парламент ризикує “узаконити” корупцію у фінансуванні ГО осіб з інвалідністю

Парламент ризикує “узаконити” корупцію у фінансуванні ГО осіб з інвалідністю

13 квітня 2020 року народні депутати України розглядатимуть законопроект № 3279-д “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”, яким передбачено фінансова підтримка громадських об’єднань осіб з інвалідністю в розмірі майже 66,5 млн грн.

Постанова Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 р. № 166 затверджує це фінансування за результатами конкурсу програм (проектів) об’єднань осіб з інвалідністю. Проте більше 80% коштів за цією бюджетною програмою пропонується розподілити окремим бюджетним рядком на користь лише чотирьох організацій:

1) Національної Асамблеї людей з інвалідністю України;

2) підприємств і організацій невиробничої сфери Українського товариства сліпих;

3) підприємств і організацій невиробничої сфери Українського товариства глухих;

4) Союзу осіб з інвалідністю України.

Тобто законопроект № 3279-д встановлює перелік “привілейованих” організацій осіб з інвалідністю, які отримують державні кошти на “особливих” засадах поза конкурсу. Ця корупційна практика: 

Парламенту сьогодні має виключити окремий рядок з переліком “привілейованих” ГО з інвалідністю (Національна Асамблея людей з інвалідністю України, підприємства і організації невиробничої сфери УТОС та УТОГ, Союз осіб з інвалідністю України), яким передбачається гарантоване позаконкурсне державне фінансування за бюджетною програмою 2507020 “Фінансова підтримка громадських об’єднань осіб з інвалідністю” у законопроекті № 3279-д.

ВГОРУ