Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Парламент прийняв три важливі законопроекти в сфері охорони довкілля

Парламент прийняв три важливі законопроекти в сфері охорони довкілля

Парламент прийняв у другому читанні та в цілому три ключові законопроекти у сфері охорони довкілля, а саме “Про оцінку впливу на довкілля” (реєстр. №2009 а-д), “Про стратегічну екологічну оцінку” (реєстр. №3259) та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом” (р.н. №3603) у рамках Дня довкілля у Парламенті.

Як зазначає головний експерт групи Охорона довкілля РПР Дмитро Скрильніков, це великі системні закони, яких Україна чекала десятиліттями і які наближають нас до Європи: «Попереду – непростий шлях їх впровадження, включаючи розробку підзаконних актів. Крім того, ми повинні готувати нові кадри, які будуть  впроваджувати ці зміни. Інакше – якщо ці зміни будуть здійснювати старі чиновники, то всі ці інструменти (ОВД, СЕО) будуть неефективні», – наголошує Дмитро Скрильніков.

Як він вважає, зараз з боку громадськості та міністерства потрібно докласти максимум зусиль, щоби підготувати нові кадри.

Як повідомляє заступник міністра екології та природних ресурсів з питань євроінтеграції Микола Кузьо, в рамках угоди про асоціацію Україні необхідно було прийняти ці законопроекти: «Це, безумовно, важливо, але ще важливіше, що ці законопроекти дійсно важливі для України, щоби почати серйозно інтегрувати екологічну політику в інші сфери політики, щоби мати прозорі процедури і правила оцінки впливу на довкілля», – сказав урядовець.

Сергій Вихрист, експерт проекту ЄС “Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища” зауважив, що необхідно розрізняти екологічну оцінку.. Як він стверджує, якщо говорити про оцінку впливу на довкілля, то це здебільшого відносини насамперед суб’єкта господарювання і державних органів: «Стратегічна екологічна оцінка – це насамперед відносини органів публічної влади. Вони формують державну політику в визначених сферах, вони відповідають за розвиток міської та сільської інфраструктури, – зазначив Вихрист.

За словами експертів, закон про оцінку впливу на навколишнє середовище дозволить бізнесу отримати чіткі правила та процедури.

ВГОРУ