Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Отримав ручку від антикорупційників? Декларуйся! – опубліковане роз’яснення НАЗК про те, хто повинен подавати е-декларації

Отримав ручку від антикорупційників? Декларуйся! – опубліковане роз’яснення НАЗК про те, хто повинен подавати е-декларації

Кожен, хто отримав ручку чи буклет на навчальних програмах з антикорупційної діяльності або брав учать у таких тренінгах, – повинен задекларувати свої статки на рівні з чиновниками.

Про це йдеться в офіційній відповіді від Національного агентства з питань запобігання корупції на запит ГО «Автомайдан».

«…це можуть бути особи, які в рамках навчальних чи просвітніх заходів у сфері запобігання, протидії корупції безоплатно отримують презентаційні чи навчальні матеріали, канцелярське приладдя, послуги з проживання, харчування, компенсацію вартості проїзду до місця проведення заходу тощо за рахунок коштів та відповідно до такої програми чи проекту, незалежно від того, яка організація чи особа виплачують такі кошти/надають відповідне майно», – зазначено в роз’ясненні НАЗК.

Таким чином, декларувати свої статки повинні будуть усі, хто брав участь у тренінгах, конференціях, семінарах чи інших заходах на тему боротьби з корупцією.

Більше того, згідно з відповіддю НАЗК, подавати електронну декларацію на рівні з державними службовцями муситимуть усі, хто співпрацює або надає послуги прямо не пов’язані з боротьбою з корупцією.

«…положення охоплює осіб, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм технічної або іншої… допомоги у сфері запобігання, протидії корупції незалежно від того, чи надаються такі кошти або майно на здійснення заходів, безпосередньо пов’язаних із запобіганням, протидією корупції. Тобто, це положення охоплює, зокрема, фізичних осіб, які отримують зарплату, надають послуги, виконують роботи, постачають товари, які безпосередньо не пов’язані із запобіганням чи протидією корупції, за умови, що це було передбачено відповідною програмою».

Як приклад, НАЗК надає такі послуги: «наприклад, послуги з прибирання постачання продуктів харчування чи канцелярського приладдя  тощо».

За словами експертів, такі тлумачення свідчать про те, що декларування активістів і кримінальна відповідальність за неподання або помилки в деклараціях використовуватимуть для тиску на активістів та згортання громадської діяльності в сфері боротьби з корупцією.

«Ці роз’яснення чітко дають зрозуміти, що декларування для активістів – це не тільки полювання на неугодних. Це – намагання зробити так, щоб жодне підприємство, жодна особа не хотіли надавати послуги організаціям, які борються з корупцією. Складеться така ситуація, що на антикорупційні тренінги не захочуть їздити журналісти, активісти з регіонів. Тобто зараз роблять усе, щоб знищити антикорупційний рух і далі безкарно розкрадати наші з вами кошти», – каже Роман Маселко, член Автомайдану та експерт РПР.

Нагадаємо, раніше електронне декларування для антикорупційних активістів розкритикувала Венеційська комісія, а правозахисники виступили із вимогою – скасувати е-декларування для активістів.

Нижче наводимо офіційну відповідь НАЗК на запит ГО «Автомайдан».

 

 

Декларування

 

ВГОРУ