Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Олена Кравченко: “Свиняче” вето президента

Олена Кравченко: “Свиняче” вето президента

Ми всі скоро будемо жити в одному великому свинарнику

7 грудня відбулося засідання парламентського Комітету з екополітики, де розглядалися пропозиції президента до двох ключових реформаторських законів України – про оцінку впливу на довкілля та про стратегічну екологічну оцінку.

Комітет визнав, що пропозиції президента, всупереч вимогам Конституції України, не сформульовані належним чином і тому їх не можна поставити на голосування. Оскільки подолати вето 300 голосами у нинішньому складі парламенту нереально, було вирішено винести закони в зал з пропозицією повернути їх до Комітету на доопрацювання, де вже будуть випрацьовувати нову «покращену» версію. Це єдиний спосіб зберегти обличчя президента після «свинячого» вето.

Залишається лише сподіватися що закони все таки будуть доведені до кінця, та ця ситуація не є простим перекладенням відповідальності на парламент, де закони можуть лежати роками.

Натомість, головні герої цієї історії – великі аграрні асоціації залишаються в тіні, та продовжують свою діяльність, не дуже піклюючись про збереження довкілля, а протистоять їм лише місцеві жителі, життя яких поблизу свинарників та комплексів по вирощуванню птиці є нестерпним. На Тернопільщині в селі Ланівці жителі блокують під’їзні шляхи до ферми. На Івано-Франківщині жителі сіл Калуського та Галицького районів протестують проти функціонування свиноферм датської компанії. На Львівщині у селах Черниляви, Дуліби громада піднялася проти свиноферм. Жителі села Білики на Полтавщині влаштовують мітинги та акції проти свинарника ТзОВ “Сільські традиції”.

Читати повністю>>> 

ВГОРУ