Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Олександр Пасхавер: “Якби я був Президентом, я б створив політичні групи на базі реформаторських, на зразок РПР”

Олександр Пасхавер: “Якби я був Президентом, я б створив політичні групи на базі реформаторських, на зразок РПР”

Вчений-економіст, філософ, радник чотирьох президентів України Олександр Пасхавер, виступаючи перед спільнотою РПР у “Дискусійному клубі”, одразу зазначив: “Я нештатний радник Президента Петра Порошенка. Втім це не означає, що я з ним пю чай. Я йому раджу передати владу в руки суспільству”.

24

Пасхавер відзначає, що перемога революції Гідності в том, що люди, які сповідують демократичні цінності, вийшли на авансцену реформування. Адже до цього не було суб’єктів реформ. У той же час ліберально налаштовані люди занурені в атмосферу старого політикуму.

Вони самі винні, що не висунули нових політичних лідерів. Тому у результаті їм доводиться працювати зі старим політикумом,
– переконаний філософ.

22

Головними задачами реформаторів пан Пасхавер назвав:

О. Пасхавер зазначив, що, якби він був Президентом, то почав би стимулювати створення політичних сил саме з реформаторських груп на зразок РПР. Вважає, що тільки тоді ми б отримали нову владу. Наразі він радить Петру Порошенку: “Якщо хочете жити по історичній тенденції, то ваша місія – підготовка нового прошарку реформаторів і передача їм влади”. Тоді нові партії, які потраплять до Верховної Ради, будуть не чиїмись проектами, а незалежними самостійними організмами.

21

Демократія – це спектактль. Чим краща постановка, тим більше населення вірить у її дієвість,
– сказав на завершення гість “Дискусійного клубу РПР”.

А головною проблемою, у зв’язку з якою не відбуваються реформи,  на думку Пасхавера, є соціальний інфантилізм.

26

ВГОРУ