Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Олександр Лємєнов: Житло для атовців: легкі гроші для ділків

Олександр Лємєнов: Житло для атовців: легкі гроші для ділків

Чиновники, купуючи житло для учасників АТО, часто намагаються заробити. Правоохоронці вже зацікавилися деякими контрактами, але ще не всіма.

Чимало українців мріють про власне житло. Не менше людей потребують поліпшення житлових умов.

Зрозуміло, що держава не має змоги допомогти усім, тому вона намагається забезпечити хоча б найменш захищених громадян.

До такої категорії входять і військовослужбовці — учасники бойових дій на сході України, які стали інвалідами, або їхні сім’ї, якщо військовослужбовці загинули.

Наразі є кілька шляхів, якими бюджетні кошти спрямовуються на ці потреби.

Так, Мінфін надає місцевим бюджетам субвенції на будівництво або придбання житла для сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів першої-другої груп з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО і потребують поліпшення житлових умов.

Також за бюджетною програмою Держслужбі у справах ветеранів війни та учасників АТО виділяються кошти на забезпечення житлом осіб, які брали участь в антитерористичній операції та забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок.

Крім того, Міноборони традиційно виконує бюджетну програму “Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних сил України”.

У 2015 році на ці потреби Мінфін надав місцевим бюджетам 367 млн грн субвенцій, Держслужба у справах ветеранів війни та учасників АТО витратила 29,25 млн грн, а Міноборони — понад 760 млн грн. У 2016 році видатки на вказані потреби були ще більшими.

Читати повністю>>> 

ВГОРУ