Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Олександр Лємєнов: Боти виходять офлайн

Олександр Лємєнов: Боти виходять офлайн

Олександр Лємєнов для Української Правди

Сьогодні відбулась акція під стінами Вищої кваліфікаційної комісії суддів, де представники РПР разом з Рухом ЧЕСНО вимагали у ВККС прозорості під час долання вето Громадської ради доброчесності стосовно кандидатів, які не мають бути призначені до нового Верховного суду.

Згідно з чинним законодавством, для подолання вето ГРД члени Комісії мали б консолідувати 11 голосів із 16-ти через таємне голосування на закритому засіданні. Іншими словами, ВККС може легко проігнорувати факти недоброчесності окремих кандидатів і рекомендувати їх до призначення у Верховний суд, а громадськість навіть не дізнається хто “протягнув” негідних осіб.

Саме тому представники ГРД разом з активістами зібрались, демонструючи свою позицію.

Проблеми під час проведення конкурсу вже не раз описували мої колеги. І про недопуск до конкурсу кандидатів з-поза меж системи, і про закритість суддівський досьє, і про зміну системи нарахування балів за практичні завдання, і про упередженість до кандидатів з боку ВККС, і про тотальне ігнорування висновків ГРД.

Сьогодні абсурд з боку провладних еліт досяг чергового апогею. Мало того, що засідання відбувалось за зачиненими дверима і мало хто розуміє, чи відкриють результати голосування, відбулось дійсно непересічна подія, на яку варто звернути увагу.

За півгодини до початку акції під стінами ВККС зібрались не зовсім тверезі чоловіки в спортивних костюмах та бабусі.

Ця “активна спільнота” тримала в руках плакати з, очевидно, свідомо зробленими помилками:

– ГРД неочікувано стало ГДР (Германской демократической республикой?);

– серед вимог щодо прозорості було згадано про недопущення до наступного етапу суддів, стосовно яких немає негативних висновків ГРД;

– вимога до ВККС піти у відставку;

– звинувачення окремих суддів у корупції.

Також зауважу, що алкоспортсмени намагались не тільки сконцентрувати на собі увагу, викрикуючи завчені лозунги, але й бажали “прорватися” до будівлі ВККС, таким чином дискредитуючи акцію громадських активістів.

Фактично, вищезгаданий перфоманс нагадав тітушок і їхній “Антимайдан” часів Революції Гідності, коли в схожий спосіб намагались дискредитувати ідеї громадянського суспільства.

Тепер влада пішла іншим шляхом. Вони вдаються до абсурдних методів, щоб маргіналізувати подібні протести: приводять на акції “проплачених активістів” з умисними помилками в текстах, запахом алкоголю від “спортменів” та бабусь, що вже були помічені у сумнівних протестах на кшталт “Матери против войны“.

Підсумовуючи, спостерігаємо не тільки вкрай негативні тенденції ігнорування підконтрольної владі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, але й намагання дискредитувати акції представників громадськості через подібні “нові тренди” з тітушками та бабусями-“кульбабками”.

Олександр Лємєнов для Української Правди

ВГОРУ