Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Огляд порушень прав людини в окремих районах Луганської та Донецької областей | Сiчень 2018 – Аналітика Восток СОС

Огляд порушень прав людини в окремих районах Луганської та Донецької областей | Сiчень 2018 – Аналітика Восток СОС

Подивится PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/prava-lyudyny-v-ordlo-sichen-2018

Завантажити PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/6vlf82vdd6cfkde/prava-lyudyny-v-ordlo-sichen-2018.pdf?dl=1

Посмотреть PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/prava-cheloveka-v-ordlo-janvar-2018

Скачать PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/pxmp6rg6ctdgopb/prava-cheloveka-v-ordlo-janvar-2018.pdf?dl=1

PDF in English >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/human-rights-in-cddlr-january-2018

PDF in English (download) >>>
https://www.dropbox.com/s/m2bhz1u8btf5z3t/human-rights-in-cddlr-january-2018.pdf?dl=1

У січні 2018 року в районах Луганської та Донецької областей, контрольованих збройними формуваннями так званих «ЛНР» і «ДНР», були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, залучення школярів в пропаганду, примушування до вступу жителів територій так званих «ЛНР» і «ДНР» в «громадські організації», створення паралельної правової системи, порушення прав власності, перешкоджання діяльності міжнародних організацій. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

1. Незаконные аресты, задержания и ограничение свободы передвижения

25 січня прес-служба так званого «МГБ ЛНР» повідомила, що співробітниками «МГБ ЛНР» на територію, підконтрольну Україні, видворений Роман Кунченко, раніше відправлений на територію, підконтрольну незаконниv збройниv формуванням «ЛНР» в рамках обміну полоненими між Києвом і ОРДЛО. «МГБ ЛНР» звинувачує Кунченко у співпраці зі спецслужбами України і, як йдеться в повідомленні, «згідно з приміткою до статті 336 КК ЛНР – «Шпигунство», слідчими органами було прийнято рішення Романа Кунченко до кримінальної відповідальності не залучати і видворити за межі ЛНР із забороною в’їзду терміном на 10 років».

15 січня прес-служба так званого «верховного суду ДНР» повідомила, що «верховним трибуналом» винесено вирок по чотирьом громадянам України, які були звинувачені в шпигунстві, підготовці терористичних актів та інших «злочинах».

Так, громадянин України 1979 року народження «будучи противником Республіки, зареєструвався у соціальній мережі «Tвіттер», в якій в період з жовтня 2014 року по серпень 2016 року розміщував відомості про пересування військової техніки, карти місцевості із зазначенням розташування вогневих позицій ДНР, а також іншу інформацію військового характеру». Він був звинувачений за ст. 321 (шпигунство) «кримінального кодексу ДНР» і йому було призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на чотирнадцять років і шість місяців з відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму.

Другий «підсудний», громадянин України 1996 р.н., уродженець Алчевська, був звинувачений в скоєнні злочину, передбаченого ст. 321 (шпигунство) «кримінального кодексу ДНР». Повідомляється, що «підсудний за завданням іноземної розвідки збирав і передавав відомості для використання їх проти безпеки ДНР». Йому було призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму.

Ще двоє громадян України 1982 і 1994 р.н. були визнані винними в скоєнні злочинів за кількома статтями «кримінального кодексу ДНР». У розглянутой судом справі «було зафіксовано більше двадцяти епізодів злочинної діяльності обвинувачених, які діяли за завданням української розвідувальної служби». Повідомляється, що «обвинувачені збирали відомості про дислокацію військових частин, про місцезнаходження цивільних об’єктів, які є важливими з точки зору життєзабезпечення, місце проживання командирів військових підрозділів».

Обвинуваченому 1982 р.н. було призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 22 роки з штрафом в розмірі 100 тис. рос. рублів, з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Обвинуваченому 1994 р.н. було призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 18 років, з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

Також прес-служба «МГБ ДНР» повідомила, що в минулому році були затримані 246 осіб за підозрою в шпигунстві і державній зраді.

ЗМІ ОРДЛО повідомляють про зникнення Гармаш Максима і Бабич Сергія і Сіренко Сергія, які були передані на територію ОРДЛО в результаті обміну військовополоненими 27 грудня 2017 року. Стало відомо, що вони були арештовані співробітниками МГБ 6 січня 2018 року і вже два тижні про них нічого не відомо.

15 січня 2018 року ЗМІ «ДНР» розмістили указ Олександра Захарченко №363 «Про тимчасову заборону виїзду на територію України працівників державної сфери ДНР». Згідно з указом виїзд заборонений працівникам «підприємств, установ, організацій державної та муніципальної форм власності з метою забезпечення особистої безпеки громадян ДНР».

2. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

На території, контрольованій незаконними збройними формуваннями «ЛНР» і «ДНР», так звана «влада» і підконтрольні ЗМІ продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результатах їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

На початку 2018 року «державні органи» ОРДЛО відзвітували про «підсумки» минулого 2017 року.

ЗМІ «ЛНР» повідомили, що в 2017 році більш ніж в два рази збільшилася кількість нотаріальних дій в порівнянні з попереднім роком: «У 2016 році було скоєно 42484 нотаріальних дій, в 2017-м – 91569».

Так зване «міністерство юстиції ЛНР» в грудні зареєструвало 26 відомчих нормативних правових актів, всього за 2017 рік – 593. Про це повідомили в «відомстві».

«Міністерство фінансів ЛНР» у 2017 році видало 284 спеціальні дозволи на провадження господарської діяльності, пов’язаної з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням. Повідомляється, що «бюджет республіки» поповнився на 3,9 млн руб.

3. Примус до членства в «громадських» організаціях та участі в «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» і «ДНР». Залучення дітей в пропаганду.

На територіях, підконтрольних членам незаконних збройних формувань «ЛНР» і «ДНР», активно ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях.

Так званий «громадський рух (ОД) «Мир Луганщині» в 2016 році поповнили 25 200 чоловік, а з початку 2017 року -–майже 15,2 тис. осіб і налічує в своїх рядах 100,5 тис. учасників. Про це повідомили в «республіканському виконкомі» руху.

18 січня 2018 року працівники Алчевського металургійного комбінату (АМК) на установчих зборах створили первинну організацію «громадського руху (ОД) «Мир Луганщині».

22 січня 2018 року жителі Первомайська з ініціативи місцевого територіального відділення «ОД «Мир Луганщині» провели захід в день смерті виконувача обов’язків мера міста Євгена Іщенко. Також були залучені учасники Первомайського регіонального штабу дитячо-юнацької організації (Дюо) «Молода гвардія».

4. Порушення прав власності

У січні 2018 року, на території «ЛНР» продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.

Так, в «ЛНР» в грудні так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 30 оголошень про пошук власників різної власності.

5.  Перешкоджання діяльності міжнародних організацій

Медичним працівникам, які працюють на території, підконтрольній незаконним збройним формуванням «ЛНР» заборонили спілкування з представниками СММ ОБСЄ без попереднього отримання «дозволу» від одного з керівників «ЛНР». «Медпрацівники лікарні в Луганську повідомили команді місії, що для призначення зустрічі з ними спостерігачам необхідно отримати дозвіл від одного з керівників ЛНР», – йдеться у звітi ОБСЄ за 26 січня 2018 р.

11 січня 2018 року в ЗМІ «ЛНР» з’явилося повідомлення, що так званим «МГБ ЛНР» спільно з «МВС ЛНР», «припинена розвідувальна діяльність незареєстрованої іноземної гуманітарної організації ACF (Рух проти голоду), що здійснювала свою роботу на території ЛНР в інтересах українських спецслужб». У повідомленні говориться, що «в порушення законодавства ЛНР, ACF діяла під прикриттям Луганській громадської організації «Народна взаємодопомога», займалася збором відомостей про соціально-політичної та економічної ситуації в Республіці». Пізніше «МГБ ЛНР» повідомило, що були «виявлені факти взаємодії СБУ і ACF».

ВГОРУ