Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Огляд порушень прав людини в окремих районах Луганської та Донецької областей | Лютий 2018 – Восток SOS

Огляд порушень прав людини в окремих районах Луганської та Донецької областей | Лютий 2018 – Восток SOS

Позначки:

У лютому 2018 року в районах Луганської та Донецької областей, контрольованих збройними формуваннями так званих «ЛНР» і «ДНР», були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, залучення школярів до пропаганди, примушування до вступу жителів територій так званих «ЛНР» і «ДНР» в «громадські організації», створення паралельної правової системи, порушення прав власності, перешкоджання діяльності міжнародних організацій. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

1. Незаконні арешти, затримання та обмеження свободи пересування

8 лютого 2018 року працівниками так званого «МВС ЛНР» була затримана жителька Луганська Мушніна Анастасія Володимирівна, 1949 року народження за підозрою в екстремізмі. В її квартирі «силовики» виявили вибухові речовини, проукраїнські листівки та синьо-жовту стрічку.

ЗМІ проросійських бойовиків повідомляють, що в так званій «ДНР» затримали підозрюваних, причетних до вбивства Михайла Толстих з позивним «Гіві». Про це 9 лютого повідомив «глава ДНР» Олександр Захарченко.

На території Луганської області, підконтрольній незаконним збройним формуванням «ЛНР» 2 лютого 2018 рокуприйнято «закон», що дозволяє під час воєнного стану затримувати на 60 діб осіб, підозрюваних у скоєнні «злочинів, що створюють загрозу безпеці ЛНР». Про це йдеться в поправках до «закону про воєнний стан», опублікованих на «офіційному сайті» глави «ЛНР» Леоніда Пасічника.

2. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

На території, контрольованій незаконними збройними формуваннями «ЛНР» і «ДНР», так звана «влада» і підконтрольні ЗМІ продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результати їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

2 лютого 2018 року «ЗМІ ЛНР» повідомили, що так зване «міністерство юстиції ЛНР» протягом січня 2018 року зареєструвало 29 «відомчих нормативних правових актів».

6 лютого 2018 року «офіційний сайт ДНР» повідомив про результати роботи так званої «інспекції з питань захисту прав споживачів» в період з 1 січня по 31 грудня 2017 року: «фахівцями» проведено 2442 перевірки суб’єктів господарювання, на підставі звернень споживачів проведено 300 позапланових перевірок . Крім того, розглянуто 370 письмових звернень громадян щодо порушень їх прав.

7 лютого 2018 року на тому ж сайті повідомляється, що в січні 2018 року «міністерство транспорту ДНР» видало 71 ліцензію і 181 ліцензійну картку перевізникам на окремі види господарської діяльності в сфері транспорту. Цим же «міністерством» за період з 2 по 8 лютого було видано 33 ліцензії та ліцензійну картку на 81 транспортний засіб в сфері автомобільного транспорту.

14 лютого 2018 року «прес-служба» так званого «міністерства економічного розвитку ДНР» повідомила, що протягом 2017 року «головне управління статистики ДНР» здійснювало збір та обробку статистичних даних «по 110 формам державних статистичних спостережень і 10 формам фінансової звітності.

3. Примус до членства в «громадських» організаціях та участі в «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» та «ДНР». Залучення дітей в пропаганду

На територіях, підконтрольних членам незаконних збройних формувань «ЛНР» і «ДНР», активно ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях. Активно залучаються до членства в «громадських» організаціях працівники бюджетних підприємств і підприємств, на яких введено так зване «зовнішнє управління».

За даними на 27 лютого 2018 року так званий «громадський рух (ГР) «Мир Луганщині» налічує в своїх рядах понад 101 тисячю учасників. Про це повідомили в «республіканському виконкомі» руху. При цьому Луганське територіальне відділення «громадського руху (ГР) «Мир Луганщині» створило майже 200 первинних організацій руху, які об’єднують понад 16,8 тис. Луганчан.

16 лютого 2018 року в Свердловську в огляді строю та пісні взяли участь шкільні «військово-патріотичні» загони семи міст, підконтрольних незаконним збройним формуванням «ЛНР». Огляд був організований на базі Свердловської загальноосвітньої школи № 8 і присвячений 75-й річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

22 лютого 2018 року до «Дня захисника Вітчизни» в Краснодоні провели огляд строю та пісні серед дошкільнят міста. У конкурсі взяли участь вихованці семи дитячих садків Краснодона. «Команди демонстрували військову форму, показували вміння ходити стройовим кроком і показували сценки на патріотичні пісні».

4. Порушення прав власності

У лютому 2018 року, на території «ЛНР» продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.

Так, в «ЛНР» в лютому 2018 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 17 оголошень про пошук власників різної власності.

5. Перешкоджання діяльності міжнародних організацій

У звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ за 7 лютого 2018 року повідомляється, що на території Луганської області, підконтрольній незаконним збройним формуванням «ЛНР», співробітникам бюджетних підприємств заборонили спілкуватися з представниками СММ ОБСЄ: «директор школи в непідконтрольному уряду районі Луганська відмовилася розмовляти з командою Місії, пославшись на накази від свого керівництва».

6. Порушення права на свободу віросповідання

2 лютого 2018 року «депутати» так званої «народної ради ЛНР» прийняли закон «Про свободу совісті та релігійні об’єднання». За словами так званого «міністра» культури, спорту і молоді закон зможе «убезпечити республіку від діяльності сект».

Подивится PDF >>>

Посмотреть PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/prava-cheloveka-v-ordlo-fevral-2018

PDF in English >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/human-rights-in-cddlr-february-2018

ВГОРУ