Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Офіційний уповноважений Державного департаменту США у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд зустрілась з експертами РПР щоб поговорити про реформи

Офіційний уповноважений Державного департаменту США у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд зустрілась з експертами РПР щоб поговорити про реформи

25 квітня експерти РПР зустрілися з пані Вікторією Нуланд, заступником Державного секретаря США з питань Європи та Азії, яка вирішила перед зустріччю з українськими чиновниками порозмовляти з експертами – представниками громадянського суспільства.

Учасники зустрічі мали на меті обговорити пріоритети реформ прокуратури, судової системи та державного управління. Тарас Шевченко, співголова Ради РПР, і Оксана Нечипоренко, член Ради РПР, насамперед коротко підсумували результати співпраці між громадянським суспільством і органами державної влади, наголосивши, що рівень прозорості й залучення громадськості в парламенті, уряді й президентській адміністрації зростає.

e

Марина Цапок, колишній керівник відділу ГПУ з питань реформ і експерт РПР з реформи прокуратури, розповіла про політичні цькування Віталія Каська й тиск на команду Сакварелідзе. Вона зауважила, що місцеву прокуратуру так і не вдалося реформувати, й підкреслила, що

органи самоврядування – кваліфікаційно-дисциплінарна комісія й рада прокурорів – мають дістати право залагоджувати кадрові питання лише після того, як систему перезавантажать і призначать нових людей, які досі не працювали в цій системі.

Дарія Каленюк наголосила, що для того, щоб робота НАБУ й САП дала результат, потрібно заснувати спеціалізований антикорупційний суд з міжнародним елементом. Цим елементом повинна стати щонайменше участь іноземних фахівців у комісії, що відбиратиме антикорупційних суддів, а також участь іноземних присяжних у розгляді справ про корупцію в особливо великих розмірах. Заснування таких судів потребує підтримки з боку США. Після Дарії Каленюк слово взяв Михайло Жернаков, який окреслив юридичну реформу в Україні:

Зміни до Конституції, що стосуються судової системи й мають на меті запровадити високі стандарти суддівської незалежності й самоврядування, обов’язково потрібно прийняти, проте ці зміни мають супроводжуватися пакетом імплементаційних законів, які описуватимуть, як має виглядати нова судова система і як до нових судів обиратимуть нових суддів. Це дасть змогу сформувати якісно нову судову систему, що відповідатиме найвищим стандартам чесності й підзвітності й викликатиме довіру в громадськості.

t

Крім того, експерти обговорили з пані Нуланд реформу виборчої системи й державної адміністрації як інструменти запобігання політичній корупції. Денис Бродський перелічив перші кроки, що їх має здійснити новий уряд: утворити Комісію з питань вищого корпусу державної служби за участю чотирьох представників українського громадянського суспільства; призначити державних секретарів міністерств на основі відкритого конкурсу, запропонувавши кандидатам достойну заробітну плату; розробити й запровадити комплексну реформу державного управління й отримати фінансування для цієї реформи від Європейського Союзу.

Наприкінці зустрічі експерти подякували пані Нуланд, послові США в Україні пану Паєтту й представникам посольства США за постійну підтримку й увагу до процесу реформ в Україні, позаяк тиск міжнародної спільноти виявився дуже ефективним інструментом адвокації реформ.

r

ВГОРУ