Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Офіційна позиція групи з питань реформування системи охорони здоров’я РПР щодо зареєстрованих законопроектів про внесення змін до деяких законодавчих актів України

Офіційна позиція групи з питань реформування системи охорони здоров’я РПР щодо зареєстрованих законопроектів про внесення змін до деяких законодавчих актів України

 Офіційна позиція групи з питань реформування системи охорони здоров’я Реанімаційного пакету реформ щодо зареєстрованих законопроектів про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів шляхом здійснення державних закупівель із залученням міжнародних закупівельних організацій).

За висновками засідання групи від 25 лютого 2014 року затверджена офіційна позиція  щодо даних законопроектів.

Остаточна позиція полягає у підтримці запропонованих нових шляхів державних закупівель, а саме застосування механізму залучення міжнародних закупівельних організацій (далі-МЗО) до процесу закупівлі лікарських засобів для державних цільових програм. Відмінність даних законопроектів полягає загалом щодо впливу на цей процес уряду та строку дії реєстрації препаратів.

Механізм взаємодії щодо здійснення закупівель через міжнародні організації в усіх зареєстрованих законопроектах однаковий і загалом підтримується групою. Однак до досить абстрактної процедури його реалізації групою розроблені пропозиції та будуть представлені Комітету з питань охорони здоров’я Верховної ради України.

З врахуванням недостатнього обґрунтування, можливих корупційних ризиків, труднощів в реалізації основної мети закупівель щодо доступу до лікарських засобів  дані законопроекти повинні бути суттєво і оперативно доопрацьовані.

ВГОРУ