Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > «Один з пріоритетів порядку денного – розблокування ринку землі в Україні», – Вишлінський

«Один з пріоритетів порядку денного – розблокування ринку землі в Україні», – Вишлінський

Позначки:

Скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель допоможе підняти ціни на оренду землі в Україні до європейського рівня.

Про це на суспільно-політичному форумі «ЧиЄ вікно можливостей для реформ за рік до виборів?» розповів Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії.

«Розблокування ринку землі в Україні є пріоритетом номер один на порядку денному реформ. Адже Європейський суд з прав людини наголосив на тому, що блокування ринку землі є порушенням прав людини, і з часом таких рішень буде все більше», – сказав Гліб Вишлінський.

Експерт зауважив, що мораторій передусім негативно впливає на рівень життя селян.

«Хоча б два моменти. Перший щодо оренди – середня вартість оренди землі в Україні – 30-50 доларів за гектар, тоді як в сусідній Румунії – понад 300 доларів. Інший момент – середній вік землевласника в Україні – 60 років, тож громадяни втрачають змогу прожити життя гідно, продавши землю і витративши гроші», – каже Вишлінський.

Однак експерт зауважує, що для нормального функціонування ринку землі ще потрібно ухвалити закон про обіг сільськогосподарських земель.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини ухвалив рішення по скаргах двох українських громадян, визнавши мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення порушенням прав людини.

ВГОРУ