Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Обрали нового члена ВККС

Обрали нового члена ВККС

Новим членом Вищої Кваліфікаційної комісії суддів (далі – ВККС) від Уповноваженого Верховної Ради з прав людини став юрист-міжнародник, координатор проекту Democracy Reporting International Ukraine Андрій Козлов.

Такі результати конкурсу оприлюднив на своїй сторінці у Facebook керівник Секретаріату вповноваженого Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко.

Загалом участь у конкурсі взяли 9 кандидатів.

За словами головного експерта групи Судова реформа РПР Михайла Жернакова, конкурс відбувся прозоро і об’єктивно.

«Відбіркова комісія сформована з представників громадського сектору, тому вибір об`єктивний. Андрій прогресивно мислить, він професіонал своєї справи і політично незаангажований. Це гарний вибір. ВККС уже працює, але з Андрієм може запрацювати краще», – зазначив Жернаков.

За словами експерта, наступним кроком у формуванні Вищої кваліфікаційної комісії суддів має стати обрання члена ВККС за квотою Державної судової адміністрації.

«Там дещо гірший склад комісії. До того ж серед кандидатів є люди, пов’язані з Ківаловим. В цьому випадку, результат може бути не таким однозначним», – зауважив Жернаков.

До цього було 14 членів ВККС, тепер їх буде 16. Таке збільшення кількості членів, на думку експерта РПР Романа Маселка, є важливим.

«Додаткові два члени допоможуть реалізувати завдання ВККС. Але найважливіше у цьому є те, що у ВККС стане більше делегатів від правозахисного органу (Уповноваженого з прав людини) з числа представників громадського сектору. Це хороший сигнал та може стати запобіжником від панування у ВККС духу «корпоративізму», коли судді мають у органі переважну більшість (зараз їх 10). На моє переконання, найбільшою загрозою для реформи є те, що завдяки традиціям цього «корпоративізму» чи простіше – «кругової поруки» судова система не очиститься і не оновиться, а законсервується. Тому дуже важливо, щоб у органах, які є уповноважені формувати новий суддівський корпус було більше представників з позасудової системи», – наголосив Маселко.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України — постійно діючий орган у системі судоустрою України, відповідальний за формування суддівського корпусу, переведення суддів, забезпечення їх належного кваліфікаційного рівня, застосування дисциплінарної відповідальності суддів.

ВГОРУ