Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Новий закон про ДБР загрожує незалежності керівництва Бюро, – експерт

Новий закон про ДБР загрожує незалежності керівництва Бюро, – експерт

Позначки:

Ухвалений Парламентом законопроект №2116 “Про Державне бюро розслідувань” дозволяє Директору ДБР одноособово призначати та звільняти своїх заступників і визначати їхні обов’язки поза конкурсом, що прибирає гарантії незалежності керівництва Бюро. Про це розповів експерт Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ Євген Крапивін в коментарі “Укрінформу”.

Також надається можливість переведення на службу в Бюро без конкурсу, що ставить співробітників ДБР у привілейоване становище щодо інших державних службовців. 

“Адже замість загального конкурсного порядку ми можемо отримати “переведення своїх людей”, – вважає експерт Коаліції РПР.

Статус ДБР тепер змінюється з Центрального органу виконавчої влади (ЦОВВ) на державний правоохоронний орган. 

“Статус ЦОВВ не суперечить тому, що орган виконує правоохоронні функції, а п. 7 ст. 116 Конституції України відносить до повноважень Кабінету міністрів здійснення заходів щодо забезпечення обороноздатності та національної безпеки України, громадського порядку та боротьби зі злочинністю”, – каже Крапивін.

ВГОРУ