Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > НОВИЙ ЗАКОН ПРО МІСЦЕВІ ВИБОРИ: ВТРАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ РЕФОРМ

НОВИЙ ЗАКОН ПРО МІСЦЕВІ ВИБОРИ: ВТРАЧЕНА МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ РЕФОРМ

Парламент України згаяв можливість провести справжні реформи демократичної підзвітності через вибори, коли вніс зміни до виборчого законодавства без консультацій та інклюзивного процесу і в результаті прийняв закон, що не містить суттєвих вдосконалень порівняно з попередніми версіями.

У червні офіційний процес консультацій щодо внесення змін до виборчого законодавства пройшов у скороченому варіанті, коли Верховна Рада швидко прийняла запропоновані правки, які ніколи не презентувалися та не обговорювалися публічно. Закон слугує інтересам партій, дозволяючи знову суттєвий контроль партій над кандидатами та передбачаючи слабкі правила про фінансування кампаній, які не можуть запобігти корупції.

Виборча система, що описується деякими депутатами як «система відкритих списків», насправді є гібридною системою, яка не дозволяє виборцям обрати, за якого саме кандидата певної партії вони голосують, ані бути впевненими, що їхній район взагалі буде представлено у місцевій раді. Внутрішньо переміщені українці не зможуть голосувати за місцем їхнього нинішнього проживання, якщо вони не зареєстровані за таким місцем.

Більш детально можете прочитати тут!

 

ВГОРУ