Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Новий закон про державну службу має бути ухвалений до кінця сесії. Відкрита заява РПР, ЦППР, Нова країна

Новий закон про державну службу має бути ухвалений до кінця сесії. Відкрита заява РПР, ЦППР, Нова країна

Відкрита заява ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ, Центру політико-правових реформ, громадянської платформи «Нова країна»

стосовно законопроекту «Про державну службу» (№2490)

Необхідність невідкладного прийняття нового Закону України «Про державну службу» є однією із найпринциповіших позицій Коаліційної Угоди, Програми діяльності Уряду, міжнародних зобов’язань України. Останні включають можливість отримання Україною фінансової допомоги від Європейського Союзу у розмірі 105 млн. євро (2-й транш) за Контрактом України з ЄС із розбудови держави, та у розмірі 60–90 млн. євро на підтримку впровадження реформи державного управління, умови якої узгоджуються Урядом України та Європейським Союзом.

Відповідно до Коаліційної Угоди, законопроект необхідно було прийняти ще у 4 кварталі 2014 року, а відповідно до Програми діяльності КМУ – у 1 кварталі 2015 року.

Серед новел законопроекту виключно конкурсний добір і призначення на усі посади державної служби, деполітизація державної служби, чітке відмежування від посад державної служби політичних та патронатних посад, та ще ряд революційних новацій. Реформаторські команди в органах влади давно чекають на новий закон «Про державну службу», який дозволяє запустити реформування державного апарату, оптимізацію функціоналу та організаційних структур центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та інших державних органів.

23 квітня 2015 р. Верховна Рада України прийняла законопроект «Про державну службу» (№2490) у першому читанні. Одразу після цього при Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування було створено робочу групу із підготовки законопроекту до другого читання. Робоча група під керівництвом Альони Шкрум опрацювала понад 1200 поправок до законопроекту та змогла суттєво покращити його текст. На засіданні профільного Комітету 1 липня 2015 р. депутатами також було досягнуто згоди з низки ключових питань законопроекту. Однак, наступне засідання Комітету призначено аж на 15 липня. За таких умов встигнути підготувати законопроект і поставити його на голосування на цій сесії парламенту виглядає малоймовірним, а отже реформа державної служби відкладається на невизначений період.

Ми вважаємо, що необхідно вжити усіх зусиль для підготовки законопроекту до голосування у цілому наступного пленарного тижня.  

Ми закликаємо Голову Верховної Ради України якнайшвидше ініціювати позачергове засідання профільного Комітету на 13 та/або 14 липня для розгляду принципових питань та своєчасного внесення законопроекту №2490 на пленарне засідання.

Ми закликаємо членів профільного Комітету із відповідальністю поставитися до позачергового засідання (засідань) і вчасно завершити роботу із підготовки цього законопроекту для розгляду Верховною Радою України.   

Ми закликаємо Уряд, лідерів Коаліції, усіх народних депутатів України мобілізувати зусилля для прийняття законопроекту, у редакції запропонованій робочою групою Комітету, 16 липня 2015 року у цілому.

7 липня 2015 р.

Експерти та активісти

Реанімаційного Пакету Реформ,

Центру Політико-Правових Реформ,

ГП «Нова Країна»

ВГОРУ