Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Новий Виборчий кодекс не змінить виборчу систему на наступних парламентських виборах, – експерти РПР

Новий Виборчий кодекс не змінить виборчу систему на наступних парламентських виборах, – експерти РПР

11 липня Верховна Рада ухвалила новий Виборчий Кодекс, який запроваджує пропорційну виборчу систему з відкритими списками. Встановлюють 27 виборчих регіонів, у кожному з яких партії пропонуватимуть списки кандидатів. Виборець голосуватиме обов’язково за політичну силу і, за бажанням, за когось з кандидатів від неї. Прохідний бар’єр залишається на рівні 5%.  

Незважаючи на ухвалення Верховною Радою нового Виборчого кодексу, наступні місцеві та парламентські вибори відбудуться за старою виборчою системою, наголосила член Ради РПР Юлія Кириченко

“Виборчий кодекс ухвалено з правкою, яка відтермінувала набрання чинності Кодексом на 1 грудня 2023 року. Наступні парламентські вибори мають відбутися у жовтні 2023 року, місцеві вибори – у 2020 році. Тому наступні вибори пройдуть за старими законами, зокрема парламентські вибори будуть проходити за паралельною системою, де залишається мажоритарна складова. Фактично Кодекс ухвалили, а вибори проводимо за старими правилами”,  – каже Кириченко.

Відтермінувати дію нового Виборчого кодексу було об’єктивною необхідністю, вважає голова Комітету виборців України Олексій Кошель:Хоча я думав, що його буде відтерміновано до 2020 року. Адже було дуже багато претензій і критики закону про місцеві вибори. Тому я вважаю, що місцеві вибори наступного року можна було б провести і за тією системою, яку пропонує Виборчий кодекс”. 

За його словами, новий Виборчий кодекс не впроваджує нових механізмів голосування для українських громадян за кордоном.

“Через це на кожних виборах ми втрачаємо кілька мільйонів голосів. Щоб людина могла проголосувати, їй потрібно спочатку стати на консульський облік, а потім проробити довгий шлях знову – щоб безпосередньо проголосувати”, – говорит Кошель. 

ВГОРУ