Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Нові факти порушень прав людини в ОРДЛО – моніторинг Восток-SOS

Нові факти порушень прав людини в ОРДЛО – моніторинг Восток-SOS

Громадська ініціатива Восток-SOS підготувала огляд нових фактів порушень прав людини в окупованих Донецькій та Луганській областях. Всі нижчезазначені порушення сталися наприкінці минулого року.

У грудні 2018 року в окупованих Луганській і Донецькій областях, які перебувають під контролем окупаційної адміністрації Російської Федерації (РФ), були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, створення паралельної правової системи, порушення прав власності, залучення неповнолітніх в пропаганду. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

 

1. Незаконні арешти, затримання і обмеження свободи пересування

На окупованій території Донецької області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, з 7 по 9 грудня в ході проведення так званої операції «Нічне місто» співробітниками «міністерства внутрішніх справ (МВС)» «Донецької народної республіки (ДНР)» за порушення комендантської години були затримані 276 осіб.

В ході аналогічної операції, проведеної з 21 по 23 грудня за порушення комендантської години було затримано 368 осіб.

Житель селища Георгіївка Ніколаєнко Ілля Миколайович, 1971 року народження, протягом двох місяців незаконно утримував двох осіб і використовував їх для виконання господарських робіт. Як повідомляється у групі «ЛНР | ХРОНИКИ дурдому» в соціальній мережі Facebook, жителька селища Челюскінців Олена Ущаповська, 1971 року народження, і Сергій Калашников, 1956 року народження, житель селища Шахтарський, днем працювали під наглядом Ніколаєнко, а ввечері були закриті в окремому приміщенні і прикуті ланцюгом.

 

2. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

В окупованих Донецькій і Луганській областях, окупаційні адміністрації РФ і підконтрольні їм засоби масової інформації (ЗМІ) продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результатах їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

6 грудня 2018 року «депутати» так званої «народного ради Луганської народної республіки (ЛНР)» розглянули в першому і другому читаннях і прийняли закони «Про заходи щодо попередження заподіяння шкоди здоров’ю дітей, їх фізичному, інтелектуальному, психічному, духовному і моральному розвитку» і «Про основні гарантії прав дитини в Луганській Народній Республіці».

7 грудня 2018 року так звана «народна рада ДНР» розглянула законопроект, що визначає статус копії «Прапора Перемоги» – одного із символів Великої вітчизняної війни 1941-1945 років.

18 грудня 2018 року так звана «рада міністрів ЛНР» затвердила положення про ліцензування діяльності з перевезень пасажирів автомобільним транспортом, обладнаним для перевезень більше восьми осіб.

 

3. Порушення прав власності

У грудні 2018 року на території окупованих Луганської та Донецької областей, що знаходяться під контролем окупаційної адміністрації РФ продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.

Так, в «ЛНР» у грудні 2018 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 4 оголошення про пошук власників різної власності – рухомого або нерухомого майна.

При цьому варто відзначити, що заяви від власників приймаються протягом 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну підприємства переходять під контроль «республіки».

 

4. Примушування до членства в «громадських» організаціях та участь у «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» і «ДНР». Залучення дітей в пропаганду

В окупованих Донецькій і Луганській областях, контрольованих окупаційними адміністраціями РФ, ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях. Активно залучаються до членства в «громадських» організаціях працівники бюджетних підприємств і підприємств, на яких введено так зване «зовнішнє управління».

17 грудня 2018 року директор так званого «Центру розвитку дитячого та молодіжного руху (ЦРДМД)» Микола Єрмоленко повідомив, що близько 700 школярів «ЛНР» входять до складу дитячої громадської організації «Молода гвардія».

 

5. Перешкоджання діяльності міжнародних організацій

24 грудня 2018 року трьома озброєними представниками окупаційної адміністрації Російської Федерації «ЛНР» в районі селища Хороше було скоєно напад на представників СММ ОБСЄ. Як повідомляє в соціальній мережі Facebook група «ЛНР | ХРОНИКИ дурдому»і на своїй сторінці офіцер ЗСУ Анатолій Штефан, в результаті нападу був пошкоджений автомобіль і здійснено наругу над символікою СММ ОБСЄ. Особи нападників встановлено.

ВГОРУ