Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Нове покоління обирає дієву Конституцію

Нове покоління обирає дієву Конституцію

У великій залі офісу Реанімаційного Пакету Реформ відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу студентських есе “Де Я і КонституціЯ”, який проводили Центр політико-правових реформ та Реанімаційний Пакет Реформ у рамках інформаційної кампанії “КонституціЯ”.

Нове покоління свідомо та відповідально ставиться до Конституції. Його турбує – як змусити владу дотримуватися Основного Закону? Студенти вважають, що найкраще відзначення 20-річчя Конституції Україні – це її ґрунтовне вивчення та виконання. Причому починати потрібно з себе.

Про це вони написали у своїх студентських есе, які надсилали для участі у конкурсі “Де Я і КонституціЯ”. Під час турніру Центр політико-правових реформ отримав 32 роботи студентів з різних факультетів вищих навчальних закладів із усієї України.

У нагородженні взяли участь Оксана Сироїд, віце-спікер парламенту, Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ, співголова Ради РПР, Дмитро Колмиков, експерт Центру політико-правових реформ, а також Юлія Кириченко, експерт з питань конституційного права Центру політико-правових реформ, керівник конкурсу студентських есе.

c

Оксана Сироїд вражена бажанням молоді читати й розуміти Конституцію.

Есе –найкращий приклад розуміння того, що Конституція є вашою власністю. Що це документ основоположний, який приймається на початку існування держави. Багато з вас писали про те, чому влада не дотримується Конституції. Я вам скажу. Тому що вона має власність на неї. Я вважаю перемогою вашу готовність брати на себе відповідальність за долю країни через знання і популяризацію Конституції,
– зауважила вона на нагороджені.

b

Ігор Коліушко, голова правління ЦППР, у вступному слові до учасників конкурсу наголосив:

Я дякую вам за активну життєву позицію. Це перший крок, який наближує нас до розуміння важливості Конституції. Ваша самостійна, творча думка мене надихає. Такі люди як ви потрібні всюди. Конституція – це не документ юристів, – це документ громадян, який створює суспільний лад.

x

Дмитро Колмиков відмітив індивідуалізм учасників, а також їхні непересічні й головне не популістичні думки про Основний закон країни – Конституцію.

Для мене найприємнішим було те, що учасники пропонували не банальні ідеї. Вони не спекулювали конституційним питаннями, як політики. Переважна частина учасників конкурсу показала здатність бачити вторинне, виокремлювати основне,
– зазначив Дмитро Колмиков.

У своїх роботах конкурсанти піднімали такі питання:

n

Переможниця конкурсу Анастасія Руссу у своєму есе піднімає питання української ментальності:

Ми звикли бути на других ролях. Проте зараз маємо будувати нову ментальність через нову Конституцію. Коли Україні виповниться 40 років, мені буде 35 і я зможу стати президентом.

А Лілія Луценко, яка посіла третє місце місце переконана, що молоді люди мають власним прикладом показувати важливість розуміння Конституції і дотримання її основоположних норм:

Я стверджувала, і до сих пір переконала, що ми маємо стати владою, яка би змінювала Конституцію.

І ще один володар третього призового місця Олександр Волошин впевнений, що українці, нарешті, повинні починати голосувати: “за”, а не “проти”:

Люди у нас 25 років обирають “проти”. Проти Кравчука, Кучми, Ющенка, Януковича.  Я вважаю, що необхідно бути одним народом і вибрати “за”. Україна ідентична. Потрібно перейти від “революції проти” до революції розуміння, “революції за”. І говорити про Конституцією “ЗА”.

v

Повний список переможців можете переглянути тут.

ВГОРУ