Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Необліковані ліси України

Необліковані ліси України

В Україні існує велика кількість необлікованих лісів на сільськогосподарських землях та землях запасу. Точні дані щодо площі необлікованих лісів відсутні, але окремі оцінки свідчать про масштаби в сотні тисяч гектарів. У зв’язку з інтенсифікацією сільськогосподарського виробництва необліковані ліси масово вирубують, а земля повертається до використання в якості ріллі. Тим часом, як країни ЄС витрачають значні ресурси на боротьбу зі змінами клімату та фінансують програми зі збільшення лісистості, в Україні відбувається протилежне.

Для вирішення проблеми із самосійними лісами, необхідно передати необліковані ліси на державних (комунальних) землях у постійне користування державним (комунальним) лісогосподарським підприємствам. А на базі необлікованих лісів на землях приватної власності започаткувати ведення приватного лісівництва в Україні за спрощеною, порівняно із державними та комунальними лісами, процедурою.

Це не лише дозволить зберегти стійкі ліси природного походження, які не потребують витрат на створення та догляд, але і дозволить лісогосподарським підприємствам отримати прибуток від їх використання у майбутньому.

Завантажити PDF аналітичної записки 

ВГОРУ