Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > “Нема спеціалістів в громаді – виростіть їх” – Корінний

“Нема спеціалістів в громаді – виростіть їх” – Корінний

Кадрова проблема актуальна для ОТГ, однак подолати її можливо, навчаючи кадри і створюючи їм сприятливі умови для повернення в громади.

Про це в програмі “Реформи: інструкція до використання” на Громадському радіо розповів Олександр Корінний, голова Асоціації об’єднаних територіальних громад та голова Новоукраїнської ОТГ.

Експерт каже, що для створення культурних чи спортивних закладів, музичних шкіл та шкіл мистецтв в ОТГ немає жодних законодавчих чи фінансових. Однак типовою є проблема браку спеціалістів.

“В багатьох громадах прекрасно функціонують позашкільні навчальні заклади. Якщо у вас сьогодні в громаді немає спеціалістів, то це виключно ваша проблема – готуйте своїх людей, рекомендуйте їм вступати до відповідних ВНЗ, повертайте їх, нехай працюють. В нас, наприклад, був районний ДЮЦ, районна музична та спортивна школи. Ми одразу їх забрали на баланс міста громади, маємо договори з сільськими територіями, і їхні тренери працюють сьогодні в спортивній школі”, – каже Олександр Корінний.

За словами Олександра Корінного, всі голови, які вважають себе прогресивними, обов’язково мають Фейсбук-сторінку, номер, який доступний будь-якому жителю міста. Однак наголошує, що звернення мають бути не лише зі скаргами, а й з ідеями та пропозиціями, бо зміни в громаді – це спільний інтерес.

Якщо є голова громади не демонструє зацікавленості в її розвитку, справу варто брати в свої руки людям. В кожній області є центр розвитку місцевого самоврядування, є відділення Асоціації ОТГ, є відділення інших асоціацій, які можуть проконсультувати і порадити громадам, як діяти.

“Якщо є воля у громади  і вона хоче змін, то я не вірю в те, що немає кадрів, ініціативи чи активності. Якщо дійсно народ боїться чи не хоче, то їхня черга до добровільності, мабуть, ще не дійшла. Є дуже багато позитивних прикладів, їх потрібно брати до уваги і працювати, а не чекати, що ми проголосуємо за якогось сільського голову, він прийде і все зробить. Позитивні приклади є лише там, де є лідер, де об’єдналася громада і де працюють”, – підсумовує Олександр Корінний.

Підписуйтеся також на наш канал у Telegram, щоб не пропустити актуальні новини та події

ВГОРУ