Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Не допустити «Лебединого озера»: Активісти вимагали ухвалення законопроекту про суспільне мовлення

Не допустити «Лебединого озера»: Активісти вимагали ухвалення законопроекту про суспільне мовлення

Сьогодні Верховна Рада України розглядатиме законопроект №1357 “Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України”. Активісти руху «Стоп Цензурі!» та експерти Реанімаціного Пакету Реформ провели символічну акцію прямої дії. Біля стін парламенту встановили бутафорний телевізор, в якому танцювала балерина.

Активісти впевнені в тому, що у разі блокування створення Суспільного Мовлення в Україні завжди є ризик встановлення тотального контролю над ЗМІ. Як результат – в один прекрасний день громадяни України можуть побачити «Лебедине Озеро» по всіх телеканалах.
В акції взяли участь відомі журналісти, експерти, народні депутати України.

Експерти наголошують, що Україна ще 2003 року взяла на себе зобов’язання запровадити суспільне мовлення, проте протягом 12 років завжди знаходилися “вагомі” причини, які зупиняли цей процес. Наразі блокують ухвалення цього закону саме депутати-мажоритарники, тому що не хочуть втрачати контроль над регіональними ЗМІ. Нагадаємо, що створення Суспільного мовлення прямо зафіксоване у Коаліційній угоди і є ключовою реформою медіа-сфери. Основна мета законопроекту – перетворити рамковий закон про суспільне телебачення і радіомовлення в дієвий механізм, який дозволить провести складну, але надзвичайно важливу реформу – реформу державного телебачення.

ВГОРУ