Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > “НАЗК пропонує звільнити правоохоронців від е-декларування” – ЦПК

“НАЗК пропонує звільнити правоохоронців від е-декларування” – ЦПК

Позначки:

Національне агентство з питань запобігання корупції розробило законопроект, яким пропонує дозволити всім правоохоронцям, які відряджаються в зону АТО, подавати декларації у спецрежимі, що дозволить приховати їх дані, як і багато іншої інформації від громадськості.

Про це повідомляє прес-служба Центру протидії корупції.

Центр протидії корупції отримав текст законопроекту, який НАЗК подало на затвердження до Кабінету міністрів України. Відповідно до документу, НАЗК хоче отримати право визначати спеціальний порядок подання декларацій не лише оперативниками та розвідниками, як це дозволено зараз, а й військовим прокурорам та іншим силовикам, які відряджаються для виконання завдань до військово-цивільних адміністрацій, а також внутрішньо переміщеним особам.

“Це узаконить дозвіл НАЗК приховувати свої декларації не тільки СБУшникам, але й будь-кому з правоохоронців. Це дозволить приховувати декларації тисячам чиновників, які матимуть довідки про те, що є внутрішньо переміщеними особами чи були у відрядженні в АТО. Тепер будь-який прокурор ГПУ чи чиновник Нацполіції, який з’їздить у відрядження в АТО, матиме індульгенцію від подачі декларацій”, — каже Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.

Крім застосування спецпорядку е-декларування для цих категорій, проект закону передбачає не показувати в публічному доступі декларації займану посаду декларанта або посаду, на яку він/вона претендують, а також населений пункт, де знаходиться майно декларанта.

“Така норма закону є серйозною загрозою для роботи журналістів та громадських активістів, адже це ускладнить аналіз декларацій публічних осіб. Різниця вартості будинку в Конча-Заспі та 100 кілометрів від Києва може бути в десятки разів, і закривши цю інформацію від громадськості, НАЗК фактично блокує можливість прослідкувати спосіб життя чиновника”, – коментує  Олена Щербан, член правління Центру протидії корупції.

ВГОРУ