Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Наявність негативного висновку Громадської ради доброчесності має стати підставою недопущення призначення у Верховний Суд

Наявність негативного висновку Громадської ради доброчесності має стати підставою недопущення призначення у Верховний Суд

Вища кваліфікаційна комісія суддів завершила розгляд висновків Громадської ради доброчесності про невідповідність кандидатів у Верховний Суд критеріям доброчесності та професійної етики. Після цього ВККС має сформувати остаточний рейтинг кандидатів на посади суддів нового Верховного Суду. Громадський Рух ЧЕСНО, група з питань судової реформи Реанімаційного Пакету Реформ, Центр протидії корупції, Автомайдан та Фундація DeJuRe закликають ВККС не вносити рекомендації про призначення до нового Верховного Суду кандидатів, які отримали негативні висновки від ГРД.

ВККС подолала 76 висновків ГРД, що складає 56% від усіх висновків. При цьому сукупно під час співбесід та пленарних засідань ВККС підтримала менше 40% таких висновків. Решта кандидатів вибули із конкурсу добровільно. Окрім висновків ГРД також надала до ВККС обґрунтовану інформацію негативного характеру щодо понад ста кандидатів.

Є підстави вважати, що кандидати, обґрунтовані претензії до доброчесності яких має громадськість, мають усі шанси стати суддями нового Верховного Суду. В той же час правила оцінювання кандидатів, визначені самою ВККС, вимагають дискваліфікації кандидата за наявності хоча б одного випадку недоброчесної поведінки.

Переважна більшість рішень щодо подолання громадського вето приймалась Комісією неодноголосно, а отже, у її членів також різниться думка щодо доброчесності кандидатів.  Якщо хоча б один член ВККС переконаний у недоброчесності кандидата, вважаємо недопустимим призначення такого кандидата до найвищої судової інстанції. Адже у доброчесності майбутніх суддів Верховного Суду не має бути жодного сумніву.

Закликаємо Вищу кваліфікаційну комісію суддів припинити участь у конкурсі кандидатів, які не відповідають вимогам доброчесності і професійної етики, зокрема, ті, які:

Наголошуємо: наведені обставини обов’язково мають бути враховані ВККС, оскільки відповідають показникам та критеріям, встановленим законом і рішеннями ВККС для добору суддів нового Верховного Суду.

Громадськість закликає Вищу кваліфікаційну комісію суддів не допустити призначення суддями Верховного Суду кандидатів, щодо яких Громадська рада доброчесності виявила та обґрунтувала наявність наведених вище обставин.

ВГОРУ