Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Науковці мають визначитися з достойними представниками у Вищій раді юстиції і Вищій кваліфікаційній комісії суддів

Науковці мають визначитися з достойними представниками у Вищій раді юстиції і Вищій кваліфікаційній комісії суддів

30 червня 2015 року у приміщенні актової зали Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60) відбудеться з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Науковці вибиратимуть члена Вищої ради юстиції з числа суддів та суддів у відставці, а також члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. На основі відкритої інформації експерти підготували досьє на кожного кандидата до Вищої ради юстиції.

Вища рада юстиції і Вища кваліфікаційна комісія суддів України – це ключові органи, які здійснюють добір суддів та притягують їх до відповідальності за порушення в суддівській діяльності. Від доброчесності членів цих органів багато в чому залежить реформування судової системи України.

Політики в Україні, які і так впливають на кар’єру судді, можуть посилити свій контроль над судовою системою, просуваючи «своїх» кандидатів. Активісти та експерти Реанімаційного Пакету Реформ переконані, що до нового складу повинні увійти найбільш авторитетні та політично незаангажовані правники з незаплямованою репутацією, а вибори мають пройти чесно і прозоро.

Довідка: Нові склади Вищої ради юстиції і Вищої кваліфікаційної комісії суддів розпочали свою роботу у травні 2015 року і грудні 2014 року відповідно. Однак склад цих органів ще не повністю укомплектований. Зокрема у квітні 2015 року науковці не змогли знайти і підтримати достойного кандидата до Вищої ради юстиції серед суддів та суддів у відставці.

ВГОРУ