Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Національний банк пообіцяв впровадити реформи, запропоновані РПР

Національний банк пообіцяв впровадити реформи, запропоновані РПР

На круглому столі «Реформа банківського сектору: першочергові кроки», що відбувся 9 вересня 2014 року представники Національного банку та комерційних банків підтримали більшість пропозицій, що напрацювали експерти Реанімаційного пакету реформ (РПР). Група «Реформи банківського сектору» РПР запропонувала терміново провести ряд заходів, які втримають банківську систему від колапсу.

KS_NBU

Так, одним із заходів, якій має забезпечити фінансову стійкість банків шляхом запобігання розкраданню установ їх власниками, має стати публікація реальних акціонерів банків, та взятих ними кредитів. Оприлюднення Нацбанком та самими банками кінцевих бенефіціарів та власників найбільших позичальників кредитних установ не дозволить перевіркам НБУ не звертати уваги на порушення банками економічних нормативів, що до сих пір призводило до банкротства більшості установ. Голова НБУ Валерія Гонтарєва погодилась з тим, що НБУ досі не зміг оприлюднив власників 19 банків, а по 17 банкам акціонерами є фіктивні власники, та пообіцяла до кінця року виправити звітність регулятора.

«Внесення змін у Цивільний кодекс щодо розділення видів депозитів на типи, аби заборонити дострокове зняття виключно строкових вкладів, дозволить банкам звільнити кошти на кредитування реального сектору економіки. Цей метод також допоможе зміцнити фінансову систему України.» – зазначає експерт РПР Ілля Несходовський. Пані Гонтарєва та банкіри, які брали участь в круглому столі погодилися з терміновою необхідністю такої реформи. Але вони зазначили, що за такі зміни Парламент відмовиться проголосувати напередодні виборів, тому внесуть відповідний законопроект вже новому скликанню Верховної ради.

Питання зловживання, корупції на нецільового використання рефінансування може бути вирішено тільки офіційним оприлюдненням інформації, хто, наскільки отримав кошти, та яка застава була надана. Валерія Гонтарева, на відміну від багатьох банкірів, жваво підтримала ідею публікації такої інформації, та зазначила, що кредити рефінансування підпадають під банківську таємницю, тому потрібне внесення змін у законодавство. Такі зміни також будуть ініційовані НБУ.

Експерти РПР будуть контролювати виконання обіцянок, які взяв на себе НБУ, та і надалі пропонувати реформи, які допоможуть банкам України виконувати зобов’язання перед клієнтами та забезпечити поступовий зріст економіки.

ВГОРУ