Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Національну службу здоров’я створять після підписання медреформи Президентом

Національну службу здоров’я створять після підписання медреформи Президентом

Позначки:
Проект постанови про створення Національної служби здоров’я України (НСЗУ) подадуть на розгляд Кабінету міністрів одразу після підписання Президентом прийнятого закону про медичну реформу (№6327).
Про те, як працюватиме новоутворена Національна служба здоров’я, які перші кроки медичної реформи та скільки платитимуть медикам, говорили експерти, посадовці та журналісти під час прес-сніданку “Перші кроки медреформи: чого чекати українцям?”. (Відеозапис заходу можна переглянути тут).
За словами виконувача обов’язків міністра, необхідні нормативні акти для створення Національної служби здоров’я вже готові.
“Постанова вже готова. Ми навіть обговорювали створення НСЗУ з іншими центральними органами влади. Створення нашого оператора коштів (НСЗУ) передбачено законом. Тому коли закон буде підписаний, ми зможемо подати нормативні акти. Вони всі готові, але чекаємо, щоб ця адміністративна процедура відбулася”, – каже Супрун.
Як зазначають експерти, Національна служба здоров’я України займатиметься замовленням послуг для пацієнтів, управлінням бюджетом і його розподілом між медичними закладами. НСЗУ буде оплачувати безпосередньо лікарням за надані послуги, без посередництва місцевих рад.

“Лікарні надаватимуть послуги пацієнту за які НСЗУ сплачуватиме напряму у лікарню. Вартість послуги нараховуватиметься за методикою, що включатиме вартість роботи персоналу, розхідні матеріали, адміністративні видатки, комунальні послуги. Ця методика розрахунку вартості медичних послуг наразі знаходиться на затвердженні у Кабміні”, – каже Олександр Ябчанка, експерт Реанімаційного Пакету Реформ.

Наразі у 2018 році на одного пацієнта закладено суму 370 гривень на рік. За умови обслуговування максимально допустимої кількості пацієнтів – 2000 осіб, зарплатня лікаря зможе досягти суми у 740 тисяч гривень на рік, повідомив член Комітет у з питань охорони здоров’я, народний депутат Сергій Березенко.
“З цієї суми лікар, який має бути оформлений як фізична особа-підприємець, муситиме сплатити єдиний податок – 5% від суми доходу та єдиний соціальний внесок”, – додав Березенко.
Депутат наголосив на тому, що для оплати послуг на вторинному рівні закладена важлива формула – 250% від середньої заробітної плати станом на липень року, в якому сума розраховується.
Нагадаємо, що законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327) Верховна Рада уже ухвалилаНайближчим часом документ має підписати Президент. Більше про медичну реформу читайте за лінком
 
Захід організовано у рамках проекту «Розвінчання міфів про реформи задля підвищення якості політичної журналістики» за підтримки програми Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Позиція, висловлена в публікації, не обов’язково відображає позицію Посольства США в Україні.
ВГОРУ