Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Наталя Соколенко: Президент Порошенко проведе референдум по НАТО за правилами Януковича?

Наталя Соколенко: Президент Порошенко проведе референдум по НАТО за правилами Януковича?

Президент України розповів німецьким журналістам про план провести референдум, на якому буде питання про вступ в НАТО.

Шкода, що про це Петро Порошенко не поговорив українським журналістам. Бо ж німецькі колеги не знають, що треба було найперше запитати після слів Порошенка про референдум.

А запитати от що:

1. Чи знає президент про те, що, на думку багатьох вчених конституціоналістів, народних депутатів, експертів українських та міжнародних організацій, чинний Закон “Про всеукраїнський референдум” суперечить Конституції України? Що ухвалений 12 листопада 2012 р. усього 50-ма депутатами, що були реально присутніми в залі, з порушенням процедур першого і другого читання? Що закон дає диктаторські повноваження президенту і дозволяє помножити на нуль Конституцію, парламент, політичні партії, громадські оргазації і саме тому був так потрібен Януковичу?

2. Чи відомо президенту, що Конституційний Суд зараз розглядає питання відповідності Закону “Про всеукраїнський референдум” Конституції України за поданням 45 народних депутатів? Що на відкритому слуханні у КСУ невідповідність Закону “Про всеукраїнський референдум” Конституції України евизнав і представник Президента у Конституційному Суді?

3. Чи доповіли президенту депутати парламентської фракції “Блок Петра Порошенка”, що у Верховній Раді зареєстровано абсолютно притомний виписаний за європейськими стандартами законопроект про всеукраїнський референдум, однак цьому документу не дає ходу народний депутат фракції “Блок Петра Порошенка”, голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя. Тобто, Руслан Князевич просто не виносить цей законопроект на розгляд Комітету.

4. Чи є розуміння наслідків проведення референдуму за законом Януковича, що його результати просто не буде визнано, позаяк закон розкритиковано міжнародними організаціями, зокрема, Венеційською Комісією за демократію через право?

До речі, коли президент України поспілкується з українськими журналістами?

Читати повністю>>> 

ВГОРУ