Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Наступного тижня буде презентований план запуску роботи Агентства з повернення активів

Наступного тижня буде презентований план запуску роботи Агентства з повернення активів

План запуску та роботи Національного агентства з розшуку та повернення активів, отриманих від корупційних та інших злочинів, презентують наступного тижня. Про це повідомив голова Агентства Антон Янчук під час медіа-сніданку «Чого очікувати від новоствореного Агентства з питань повернення активів?».

За словами Янчука, проект уже готовий і чекає на узгодження.

15401324_1297697256947298_440966579_n

“Він буде надісланий на погодження до зацікавлених органів державної влади і є всі шанси, що він буде прийнятий урядом у наступну середу. Відповідно, суспільство у наступну середу побачить деталізований покроковий план дій з визначенням заходів, відповідальних виконавців, строків та індикаторів, за якими можна буде слідкувати, власне, яким чином створюється орган і чи дотримуються передбачені заздалегідь процедурні аспекти його створення”, – розповів Антон Янчук.

      Щодо строків запуску роботи, то керівник новоствореного органу прогнозує, що третину штату апарату Агентства з повернення активів наберуть до кінця березня 2017-го, а до вересня наступного року Агентство буде сформоване на 90 %. Це будуть кадри, які спеціалізуються на питаннях права, аудиту, фінансів, з досвідом роботи в питаннях слідства, а також менеджерського спрямування.

15328207_1291491394255956_890982899_n

      Втім, за словами Ярослава Юрчишина, виконавчого директора Transparency International-Україна., є ризики, що ефективному запуску роботи Агентства можуть перешкоджати. Зокрема,  5 грудня з офіційного YouTube каналу Кабінету міністрів зникла частина відео зі співбесідою Антона Янчука, в той час, як інтерв’ю інших кандидатів на посаду доступні до перегляду.

      «Ми вважаємо, що це може вплинути негативно на плани запуску Агентства, бо інші кандидати можуть позиватись щодо прозорості результатів. Тому хочу звернутись до Секретаріату Кабміну та до «5 каналу», який вів запис співбесід, з проханням надати та оприлюднити матеріали на офіційному каналі YouTube», – зазначив Ярослав Юрчишин.

Крім того, як зауважила Дарина Каленюк, виконавчий директор громадської організації «Центр протидії корупції», для ефективної роботи Нацагентства необхідно створити спеціальний реєстр арештованого майна, а оцінка майна має відбуватися прозоро, щоб уникнути зловживань.

      «Має бути єдиний реєстр, який відображатиме ситуацію з усім заарештованим майном. Ми в Україні не знаємо, скільки у нас арештовано майна в кримінальних провадженнях, не знає цього ні МВС, ні ГПУ, ні СБУ, тобто у кожного свої якісь статистичні дані», – сказала Дарина Каленюк.

Втім коштів на розробку такого реєстру в бюджеті на наступний рік не передбачено. Лише на створенні Агентства роль громадськості не завершується, оскільки запуск та робота новоствореного органу ще потребує доопрацювання інструментів, розробки та імплементації механізмів доступу до українських та закордонних реєстрів, а також контролю за діяльністю Національного агентства.

      «Громадськість створила, буде контролювати, а ще й сприятиме розвитку того органу, який фактично вирішуватиме питання утримання цього арештованого майна, а ще й примноження, яке матиме позитивний ефективний економічний ефект для України», – зауважив Гліб Канєвський, керівник відділу з протидії корупції Центру “Ейдос”.

15356926_1291486587589770_294167130_n

В роботі новоствореного Агентства важливо також врахувати досвід схожих інституцій в інших країнах. Про це докладно говоритимуть під час міжнародної конференції «Повернення украдених активів корумпованої політичної еліти: арешт; конфіскація; управління», яка відбудеться 15 та 16 грудня 2016 року. Детальніше можна дізнатися за посиланням.

 

Медіа-сніданок «Чого очікувати від новоствореного Агентства з питань повернення активів?» відбувся за підтримки Уряду Швеції та Європейського Союзу в рамках проекту “Посилення коаліції РПР”, що впроваджується Центром демократії та верховенства права (CEDEM)

Співорганізатори:

Реанімаційний Пакет Реформ, Детектор медіа, Центр протидії корупції, центр “Ейдос”, Transparency International-Україна, Центр демократії та верховенства права.

 

ВГОРУ