Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Нардепів закликають публічно прозвітувати про свою діяльність

Нардепів закликають публічно прозвітувати про свою діяльність

Позначки:

Флешмоб із закликом «депутати_звітувати» розгортається у соцмережах. Користувачі запрошують народних депутатів викласти звіти про свою діяльність на новоствореному порталі zvity.org.

Олександра Кузіва, координаторка кампанії «Депутати_звітувати» Руху ЧЕСНО, розповіла, що цей сайт має стати комунікаційним майданчиком для народних обранців, активістів і небайдужих громадян в аспекті відкритих даних щодо конкретної діяльності всіх депутатів Верховної Ради.

«Закон про статус народного депутата передбачає, що народні обранці мають інформувати виборців про результати своєї діяльності. Однак закон не визначає ні єдиного формату звітування, ні каналів комунікації. Тож частина депутатів звітувала про свою роботу через сайт Верховної ради, частина – через персональні сторінки або сторінки у соцмережах. Але якщо я, як виборець,  хочу побачити, як працює група депутатів, то дуже важка процедура – знайти усі ці звіти, аби порівняти їх для себе», – розповідає Олександра Кузіва.

За словами активістки, платформа Звіти народних депутатів наразі є єдиним у своєму роді ресурсом для підтримки апарату Верховної Ради, де кожен бажаючий може побачити результати діяльності депутатів, які готові про це відкрито звітувати.

Наразі на сайті вже розміщено понад 280 звітів від 125 нардепів. Деякі депутати додали на ресурс не лише останні актуальні звіти, але і звіти за 2014-2017 роки.

«Особливість цієї платформи у тому, що є змога для депутатів звітувати у зручній їм формі. Тобто вони можуть завантажити готові звіти у тому форматі, який мають, або ж заповнити онлайн-анкету, на основі якої система зробить інфографіку єдиного формату», – каже Олександра Кузіва.

Флешмоб, який розходиться соцмережами, із хештегом #Депутати_звітувати має на меті закликати максимальну кількість народних обранців до того, аби прозоро і відкрито відзвітувати про свою діяльність на посаді нардепа.

«Незабаром, у 2019 році, наступні вибори до Верховної Ради. Тож особливо важливо розуміти, що певний депутат зробив за роки в парламенті. Крім того, ця інформація має бути уніфікованою, зручною до аналізу, тому ми і створили цей ресурс. Ми сподіваємось, що ним активно користуватимуться журналісти, активісти і небайдужі громадяни, аби порівняти діяльність депутатів від одного району, або депутатів однієї фракції, щоб на виборах голосувати уже з врахуванням цієї інформації за тих, хто працює справді ефективно», – підсумовує Олександра Кузіва.

ВГОРУ