Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Намір засекретити співбесіди суддів може бути спробою зманіпулювати результатами конкурсу – експерт РПР

Намір засекретити співбесіди суддів може бути спробою зманіпулювати результатами конкурсу – експерт РПР

Позначки:

Заява голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) Сергія Козьякова щодо начебто надмірної прозорості системи відбору суддів в Україні та потенційної відмови від трансляції співбесід суддів може бути спробою зманіпулювати результатами конкурсу.

Про це розповіла Галина Чижик, співкоординаторка Громадської ради доброчесності та експерт групи “Судова Реформа” Реанімаційного Пакету Реформ.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) Сергій Козьяков під час дискусії на тему “Судова реформа: проміжні результати та нові виклики” виступив за обмеження публічності інформації щодо суддів, зокрема, майнового характеру.

“Необхідно подумати про певні обмеження прозорості, особливо це стосується співбесід, які транслюються в YouTube, а також подумати, яким чином скорегувати оприлюднення так званих висновків Громадської ради доброчесності щодо суддів”, – сказав Сергій Козьяков.

Галина Чижик вважає таку заяву негативним сигналом, особливо напередодні конкурсів до Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду, які відбудуться цієї осені.

“Якщо хочуть засекретити співбесіди, які є ключовим етапом конкурсу, то одразу виникають підозри, що хочуть щось приховати і провести в  нечесний спосіб. Для мене це знак, що в такий спосіб намагаються зманіпулювати результатами конкурсу”, – каже Галина Чижик.

Експертка зауважує, що закон не містить конкретної норми щодо того, в який спосіб ВККС має забезпечувати прозорість кожного етапу конкурсу і що конкретна вимога про транслювання співбесід через YouTube відсутня, оскільки закон виписує загальні рамки. Водночас, наголошує Чижик, закон і не каже, що ВККС має право закрити доступ до будь-якого етапу оцінювання.

“Однак під час минулого конкурсу до Верховного Суду ми побачили, що ВККС маніпулює законом, як їй вигідно. Подібна заява покликана оцінити реакцію на неї. Тож якщо не буде різкої реакції міжнародної спільноти чи громадянського суспільства, то озвучений сценарій буде реалізований і доступ до співбесід таки закриють”, – каже Галина Чижик.

ВГОРУ