Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Найуспішніші реформи: медична реформа, децентралізація та антикорупційна в аспекті ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд, – дослідження

Найуспішніші реформи: медична реформа, децентралізація та антикорупційна в аспекті ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд, – дослідження

Позначки:

Реформування судової системи, антикорупційних органів, а також реформи в медичній, аграрній, виборчій, податковій галузях експерти вважають найпровальнішими.

Про це на суспільно-політичному форумі «ЧиЄ вікно можливостей для реформ за рік до виборів?» розповіла Ірина Бекешкіна, директорка фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Відповідно до результатів опитування експертів, що належать до організацій-членів Реанімаційного Пакету Реформ, найпровальнішими реформами були названі: антикорупційна, судова, виборча та аграрна.

«Цікаво, що населення вже чотири роки поспіль найважливішою реформою називає антикорупційну – такої думки наразі 58% опитаних. Але лише 9% вважають її успішною, 50% – повністю провальною. Поки не буде реальних успіхів у антикорупційній боротьбі, її не будуть вважати успішною. Поки не будуть садити за корупційні діяння, то населення не буде вважати, що ця реформа йде успішно. Якщо прокурори-корупціонери і судді-корупціонери залишатимуться на посадах – то так, реформу не можна назвати успішною», – каже Ірина Бекешкіна.

Для того, аби реформи були успішними – треба усувати проблеми в комунікації, вважає Ірина Бекешкіна.

«Лише 10% опитаних зазначили, що отримують достатньо інформації про реформи, тоді як 47% – що замало інформації вона не відповідає дійсності. Яскравий приклад проваленої комунікації реформи – медична з кампанією про підписання декларацій з лікарем. Наразі 28% українців уклали угоду з сімейним лікарем. З тих, хто не уклав – 48% не знають, як це зробити»,  -озвучує результати Бекешкіна.

Соціолог наголошує, що експерти назвали основними ризиками для реформ – концентрацію політиків на передвиборчих перегонах замість реформ і популізм.

«Якщо на громадську думку не впливати, не комунікувати реформи, то це може бути останнім роком реформаторів. Треба разом діяти уряду, громадськості, усім тим, хто хоче змінити ситуацію в країні»,  -каже Бекешкіна.

ВГОРУ