Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > На початку 2018 року 19 громадських формувань мали в назві слово “поліція” – Мартиненко

На початку 2018 року 19 громадських формувань мали в назві слово “поліція” – Мартиненко

19 громадських організацій на початку 2018 року порушували чинне законодавство, маючи в своїх назві слово “поліція”.

Про це в ефірі програми “Реформи: інструкція до використання” на Громадському радіо розповів Володимир Мартиненко, радник міністра і голова громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ.

Діяльність громадських формувань з охорони державного порядку прямо прописана у Законі України і їхня реєстрація узгоджується з місцевими органами влади і з Національною поліцією. Однак існують і такі групи людей, які формуються під патріотичними гаслами і намагаються перебрати на себе функції Національної поліції, -розповів Володимир Мартиненко.

Порушення полягають, зокрема, у використанні у назві організацій слів “поліція” та “суд”, що можуть вводити в оману громадян.

В деяких містах громадські об’єднання вийшли за межі адекватності і створили організації, що дублюють назву поліції. Наприклад, у місті Ірпінь Київської області був створений комунальний орган, який називався “національна поліція”. Реєструвати такі організації прямо заборонено законом про реєстрацію. Питання вийшло складним, бо вони реєструвалися до того, як створили орган Національна поліція, – наводить приклад Мартиненко.

За словами радника міністра, такі організації отримали попередження із проханням змінити назву. У Дніпрі мер ініціював зміну назви громадського формування, прибравши з назви слово “поліція”, а також закликав до аналогічних дій мерів інших міст.

Таких організацій в Україні на початок цього року було близько дев’ятнадцяти, -коментує Мартиненко.

За словами експерта Реанімаційного Пакету Реформ Євгена Крапівіна, правоохоронний комітет Верховної Ради рекомендував народним депутатам ухвалити законопроект, який прямо в законі про Нацполіцію внесе заборону на таке іменіування та введе адміністративну відповідальність за будь-які порушення.

Громадські формування та будь-які рухи, які видають себе за державні органи – похитують монополію на застосування сили у державі. Таким чином вони маніпулюють свідомістю людей – це не допустимо. Втім, якщо Мін’юст їх зареєстрував, то відповідальності за незаконні дії цих формувань немає. Новий законопроект дасть хоч якусь управу на цих «помічників» правоохоронців.  Втім, це не вирішить проблему – нам потрібна уніфікація законодавства з цього питання. Ми маємо розуміти, які повноваження у цих об’єднань, хто їх контролює, хто уповноважений їх розпустити.  Зараз такого розуміння у нас немає, – каже Євген Крапівін.

ВГОРУ