Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > На Донбасі зріс рівень визнання Росії стороною конфлікту, – соцдослідження

На Донбасі зріс рівень визнання Росії стороною конфлікту, – соцдослідження

Позначки:

У Донецькій та Луганській областях зросла частка тих, хто вважає Росію стороною конфлікту на Сході України: з 57% до 76% та з 41% до 47% відповідно у порівнянні з опитуванням кінця 2018 року. Про це свідчать дані соцопитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та Центром політичної соціології (із залученням мережі фірми “Юкрейніан Соціолоджі Сервіс”) протягом 18 лютого – 2 березня 2020 року.

При цьому, частка тих, хто не вважає РФ стороною конфлікту, у Донецькій області зменшилася з 23% до 12%. Проте у Луганській області частка людей з цією думкою зросла з 31% до 39%.

Також значно різняться думки донеччан і луганчан щодо наявності війни між Росією та Україною. Якщо 64% респондентів Донецької області погодилися з фактом наявності війни, то серед луганських респондентів цієї точки зору дотримуються лише 38%, а 43% не погодилися з подібною постановкою питання.

Проте майже однакова частка мешканців Донецької (50%) та Луганської (49%) областей вважають, що заради миру треба йти на компроміси, але не на всі. Майже кожен третій донеччанин (27%) вважає, що мир на Донбасі можна встановити лише з позиції сили. Тоді як у Луганській області такої думки дотримуються лише 7% респондентів. 

Прийнятним компромісом для припинення війни на Донбасі майже дві третини луганських респондентів (71%) називають прямі переговори з керівництвом так званих “Л/ДНР”. Тоді як ця пропозиція є прийнятною лише для половини донеччан (49%). Проте однакова частка мешканців Донецької та Луганської областей (по 60%) назвали прийнятним компромісом внесення змін до Конституції про надання статусу другої державної російській мові. 

Неприйнятним компромісом половина мешканців Донецької та Луганської областей (55% і 50% відповідно) називають оголошення повної амністії учасникам бойових дій проти українських військових. Але в питаннях інших компромісів думки мешканців цих двох областей значно різняться. Більше половини донеччан (68%) виступають проти проведення місцевих виборів на умовах бойовиків, тоді як у Луганській області цієї думки дотримується лише третина населення (35%). 

Також більше половини донеччан (60%) вважають неприйнятним формування поліції, судів і прокуратури на непідконтрольних територіях виключно з місцевих представників. Проте в Луганській області цю думку поділяє лише кожен третій (30%).

Суспільні настрої на Донбасі. Рік після президентських виборів

ВГОРУ