Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Микола Виговський: Чому державними секретарями стали люди старої системи?

Микола Виговський: Чому державними секретарями стали люди старої системи?

Наприкінці року завершилися конкурси на посади державних секретарів. Більшість переможців уже призначені урядом.

Державний секретар – абсолютно нова посада, створена в рамках довгоочікуваної реформи державної служби. Українцям уже відома ця назва. Колись під вивіскою “державний секретар” Леонід Кучма намагався розставити своїх наглядачів за міністерствами, підміняючи саму суть реформи. Тоді система, на щастя, не прижилася. І про посаду забули на довгі роки. Цього разу, за рахунок впровадження нової філософії та підходів до державного управління, Україна нарешті отримала шанс істотно покращити ефективність управління ключовими державними інституціями.

Що ж це за посада, і навіщо вона потрібна? Державний секретар, на відміну від міністра, – державний службовець найвищої категорії, який обирається на конкурсних засадах. Він керує апаратом міністерства, підконтрольний і підзвітний міністрові.

Таким чином, від міністра залежать вибір стратегії розвитку відповідної галузі, формування державної політики, а державний секретар забезпечує здатність міністерства втілювати це на практиці.

Читати повністю>>> 

ВГОРУ