Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Михайло Жернаков: Як Народний Фронт вбиває правничу освіту

Михайло Жернаков: Як Народний Фронт вбиває правничу освіту

Нещодавно, як ми знаємо, партія “Народний Фронт” публічно розписалася в причетності до масштабної корупції, взявши на поруки зусиллями своїх 3 міністрів і 17 депутатів екс-депутата Мартиненка. Останнього, нагадаю, напередодні затримало НАБУ за підозрою в корупційних злочинах.

Але на досягнутому представники “патріотичної” коаліції, видно, вирішили не зупинятися і відтепер діють за принципом “згоріла хата – гори й сарай”.

Що сталося?

Вчора Міністерство освіти, очолюване Лілією Гриневич (однією з тих, хто взяв на поруки Мартиненка), внесло до власного Наказу зміни, згідно з якими курсанти МВС, СБУ і інших відомчих вузів не повинні складати ЗНО при вступі до магістратури.

Зміни внесені всупереч майже одноголосному рішенню робочої групи МОН і очевидно під послідовним впливом міліцейського лоббі.

Чому це погано?

Ми всі пам’ятаємо, що таке ЗНО. Це незалежний від школи або ВНЗ іспит, який дає можливість потрапити до вишу обдарованим студентам за об’єктивним критерієм – без хабарів і попередніх домовленостей.

Але для чого без хабарів, якщо можна “як було”? – каже Народний Фронт, особливо якщо це стосується настільки дорогих партійній лінії міліціонерів. Останні у випадку набрання чинності наказом отримують доступ до професії суддів і прокурорів у “звичний” спосіб – якщо “домовляться” з викладачем і екзаменаційною комісією.

Більше того, таке положення наказу є дискримінацією в чистому вигляді, бо ставить в юридично неоднакове положення певну категорію осіб. Це прямо суперечить Закону України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” та ст. 24 Конституції України.

Що робити?

1) В жодному разі не публікувати незаконний наказ.

2) Внести до нього зміни, виключивши з нього дискримінаційні положення про відомчі ВНЗ.

До цього вже закликав Реанімаційний пакет реформ.

В перспективі ж узагалі необхідно позбавити міліцейські виші права готувати юристів. У жодній цивілізованій країні світу міліціонери не судять, а судді не бігають за злочинцями. Одна з причин низької якості нашого суддівського і прокурорського корпусу – те, що там забагато людей, які звикли виконувати накази замість приймати незалежні рішення. Від цього страждає як стан судочинства в цілому, так і всі ми.

Дати можливість отримати доступ до професії юриста найкращим студентам чи племінникам чинних міліціонерів – вирішувати МОН і Мін’юсту.

Але навіть якщо міністри Народного Фронту вирішать, що інтереси міліціонерів для них важливіші, ніж майбутнє України, ми будемо вдаватися до всіх можливих способів юридичного захисту реформи від свавілля і дискримінації на догоду міліцейського лобі, включно з оскарженням незаконного наказу в суді.
***
P.S. Аргументацією для внесення змін став нібито захист військових. Це цинічна брехня.

Вчергове спробу розвороту реформ ховають за нібито захист українських воїнів.

Всупереч нормам Закону України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” та ст. 24 Конституції України до проекту Наказу МОН, окрім визначених ч. 3 ст. 44 Закону України “Про вищу освіту” категорій громадян, які можуть брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів віднесено не тільки осіб, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, діти-сироти та особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, але й “вступники, які проходять службу або уклали контракт про проходження служби у Міністерстві внутрішніх справ України, Національній поліції, Збройних Силах України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, за умови вступу до вищого навчального закладу, віднесеного до сфери управління відповідного державного замовника”– тобто фактично будь-які випускники відомчих ВНЗ, які мають стосунок до відповідних відомств.

Як то кажуть, відчуйте різницю.

ВГОРУ