Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Михайло Жернаков: Призначити довічно. Кейс судді Голубицького

Михайло Жернаков: Призначити довічно. Кейс судді Голубицького

Михайло Жернаков для Української Правди

Рівно 9 років тому, 19 вересня 2008 року за чужий злочин засуджено до довічного позбавлення волі Володимира Панасенка. Одним із авторів цього вироку був суддя Голубицький, який визнаний Вищою кваліфікаційною комісією суддів переможцем конкурсу до Верховного Суду.

Сьогодні рівно 9 років, як без жодних допустимих і достовірних доказів провини та й просто всупереч здоровому глузду завідомо невинну людину відправили довічно за грати.

Парадоксально, але сьогодні довічно можуть призначити самого суддю Голубицького. Але не тюремним в’язнем, а суддею Верховного Суду. Саме сьогодні Вища Рада Правосуддя розгляне його матеріали і визначиться з питанням про внесення відповідного подання Президентові про призначення.

Особливих ілюзій не плекаю. Дуже малоймовірно, що у ВРП прислухаються до негативного висновку Громадської ради доброчесності щодо судді Голубицького і не рекомендують його. Такий уже сьогодні тренд – рекомендувати призначити недоброчесних суддів, повністю ігноруючи всю їхню попередню діяльність.

Просто я хочу, щоб коли наступного разу когось засудять безневинно до вічного життя за гратами, ми пам’ятали хто за це відповідальний.

Вища кваліфікаційна комісія суддів визнала Голубицького переможцем конкурсу;

Вища рада правосуддя вирішує питання про рекомендацію Президенту призначити його;

Президент Порошенко вніс закони з “судової реформи”, за якими це все відбувається і, імовірно, призначатиме Голубицького на посаду судді ВС;

Фракції БПП і Народний Фронт вже два роки саботують розгляд законопроекту N2033а про віднвлення прав безневинно засуджених.

Михайло Жернаков для Української Правди 

ВГОРУ