Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Ми хочемо захистити нашу країну: експерти розповіли, як попередити поширеність куріння

Ми хочемо захистити нашу країну: експерти розповіли, як попередити поширеність куріння

14 травня Верховна Рада провалила у першому читанні антитютюновий законопроект №4030а “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту громадського здоров’я від шкідливого впливу тютюнового диму)”. Законопроект пропонував заборонити розміщення сигарет у вітринах магазинів, удосконалити захист українців від тютюнового диму в громадських місцях, зокрема збільшити перелік бездимних громадських місць.  

15 травня – в офісі Реанімаційного Пакету Реформ експерти та представники влади обговорили проблеми реклами тютюнових виробів і виконання антитютюнового законодавства.

“Ми хочемо захистити нашу країну, наших людей, наших дітей від реклами тютюну і, відповідно, щоб вони не починали курити. І таким чином, попереджуючи, знижувати поширеність куріння”, – наголосив Дмитро Купира, менеджер з адвокації Центру громадянського представництва «Життя».

“Необхідно пріоритизувати погодження, і виходячи з цього проводити консультації зі стейкхолдерами стосовно того, яким чином ліпше їх імплементувати законодавством, адже повноваження для державних органів визначаються законом”, – зауважив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Представники міністерств і громадськості узгодили, що експертне обговорення на базі РПР стало початком необхідної і корисної співпраці в напрацюванні нового якісного законопроекту по боротьбі з тютюнопалінням.

Нагадаємо, 14 травня, щоб наголосити на важливості питання, активісти Центру громадянського представництва “Життя”, Коаліції “За вільну від тютюнового диму Україну”, представники РПР, а також народні депутати й лікарі влаштували акцію під будівлею Верховної Ради.

 

Цей захід відбувся в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

ВГОРУ