Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > МОЗ запустив нову онлайн-платформу з міжнародними протоколами лікування у 62 категоріях

МОЗ запустив нову онлайн-платформу з міжнародними протоколами лікування у 62 категоріях

Позначки:

Нову онлайн-платформу, що містить міжнародні протоколи лікування, якими українські лікарі можуть скористатись безоплатно, запустив сьогодні МОЗ

Про це у своєму Фейсбуці повідомила Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я.

Нова онлайн-платформа містить настанови для лікування у 62 категоріях – це зокрема кардіологія, анестезіологія, психіатрія, травматологія, інфекційні захворювання, нейрохірургія, радіологія. Наразі тексти англійською мовою, однак вже ведеться робота по їх перекладу на українську.

Загалом для зареєстрованих користувачів доступними будуть майже тисяча міжнародних клінічних протоколів англійською мовою в онлайн-режимі.

“У першу чергу будуть перекладені протоколи (Топ-100) з найбільш актуальних захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці”, – повідомила Уляна Супрун.

Нагадаємо, міжнародні протоколи або клінічні настанови – це алгоритми для лікарів, як призначати лікування пацієнту. Вони створюються міжнародною спільнотою на основі багаторічних досліджень та пошуків оптимального шляху лікування.

“На Заході лікування за міжнародними протоколами є обов’язковим для лікарів. Рік тому ми окремим наказом дозволили їх використовувати українським лікарям також”, – написала Уляна Супрун.

Євген Гончар, експерт групи Реформа охорони здоров’я Реанімаційного пакету реформ, пояснює, що нова онлайн-платформа дуже зручна до користування для лікарів.

“Раніше лікарі мали змогу користуватись такими протоколами, однак не завжди мали до них доступ. Крім того, ці протоколи мають зручний формат, бо український уніфікований протокол – це 50-60 сторінок складного тексту, а ці містять 3-5 сторінок чіткої конкретної інформації, зручної для сприйняття. Це своєрідна онлайн-бібліотека медико-технічної документації, необхідної для лікарів”,  -прокоментував Євген Гончар.

Щоб отримати доступ до протоколів, українським медичним працівникам достатньо зареєструватися.

ВГОРУ