Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Монетизація житлових субсидій: як це працюватиме? – Тетяна Бойко

Монетизація житлових субсидій: як це працюватиме? – Тетяна Бойко

Монетизація житлової субсидії — це отримання субсидіантом державної допомоги “живими грошима” на власний банківський рахунок або готівкою. Ця допомога розраховується згідно із соціальними нормативами, затвердженими урядом. Програма монетизації розпочнеться із березня 2019 року із виплатою житлових субсидій за лютий 2019 року. Проте, вона охоплюватиме лише тих отримувачів субсидій, яким державна допомога була призначена до кінця 2018 року. Пенсіонери монетизовану субсидію отримають разом із пенсією – на пенсійний рахунок у банку чи готівкою через “Укрпошту”. Усі інші субсидіанти повинні відкрити особисті рахунки в “Ощадбанку”, на які щомісяця надходитиме допомога з державного бюджету.

З березня місяця отримувачі субсидій отримають рахунки від ОСББ, управителів та виконавців комунальних послуг, де буде вказана повна сума. Субсидіанти повинні самостійно сплатити виставлені рахунки. Якщо ж рахунок буде на меншу суму, ніж призначена субсидія, залишок людина зможе залишити собі. Таким чином, монетизація субсидій стимулює споживачів думати про ощадливе використання ресурсів.

Громадяни, яким субсидію призначено у 2019 році, зможуть монетизувати лише зекономлений залишок субсидії вкінці опалювального сезону. За них поки щомісяця держава відшкодовуватиме кошти на рахунки ОСББ, управителям та виконавцям комунальних послуг, а людина отримуватиме щомісяця смс-повідомлення від Ощадбанку про стан розрахунків.

Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, експерт коаліції Реанімаційний Пакет Реформ 

ВГОРУ