Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Молодь змінить Україну без революції, – Богдан Гаврилишин

Молодь змінить Україну без революції, – Богдан Гаврилишин

Відомий український, канадський, швейцарський економіст, громадський діяч, меценат, дійсний член Римського клубу, заслужений діяч науки і техніки України, позаштатний радник голови Верховної Ради України – Богдан Гаврилишин виступив перед спільнотою Реанімаційного Пакету Реформ у “Дискусійному клубі”, куди РПР систематично запрошує лідерів думок в Україні.

Щире та відверте спілкування розпочалося з різкої та критичної оцінки Богдана Гаврилишина українського політикуму:

j

Управління країною з самого початку було жахливим та залишаться жахливим. Тому те, що ви, Реанімаційний Пакет Реформ, намагаєтесь робити, я оцінюю високо,
– сказав Богдан Гаврилиш.

Чому управління жахливе? Бо при владі завжди перебували люди з низьким рівнем  компетентності та порядності, для яких ніколи не були в пріоритеті добро суспільства та держави. Проте зміна поколінь потроху відбувається.

h

Сьогодні я бачу цих молодих людей, з цінностями та компетенціями, у Верховній Раді. Але самі реформи, які сьогодні проходять, – маленькі і дуже повільні. Аби їх побачити, потрібно дивитися під мікроскопом,
– додає меценат.

Пан Гаврилишин вбачає в Україні величезний потенціал: “Ми маємо потужні ресурси. Навіть достатньо енергоносіїв. Ми  є винятково талановитим народом”. Україна “попереду усієї Європи” за рівнем європейських цінностей, оскільки у нас є “поклик працювати не з обов’язку”.

g

Змінить Україну молодь:

Без революції. Ми включимо трансформацію. Вона розпочнеться за 5-6 років і буде тривати 7-8 років,
– додає він.

Успішну країну вирізняє чотири характеристики:  політична свобода; економічний добробут; соціальна справедливість в освіті, охороні здоров’я та пенсіях; симбіоз з біосферою, а не руйнація і засмічення довкілля. На його думку, таких країн у Європі є лише шість: Австрія, Німеччина, Норвегія, Швейцарія, Швеція та Польща.

Ця трансформація без революції в Україні станеться тоді, коли достатня кількість молодих людей матиме ґрунтовні знання про переваги цих країн, і зможуть втілити їх в Україні.

Тому пан Гаврилишин, який є ініціатором та ідейним натхненником програми “Молодь змінить Україну“, яка стартувала з кінця 2012 року і щороку набирає обертів, переконаний: ключ до змін лежить в освіті.

В той же час 50 млн грн, за рахунок яких благодійний фонд Богдана Гаврилишина планував продовжувати просвітницькі програми, “згоріли” у банку “Хрещатик”.

На кінець подискутували з паном Богданом і про європейські цінності та Революцію Гідності:

На Майдані ми здобули цінності вищі ніж ті, які зараз називають європейськими,
– Богдан Гаврилишин.

f

ВГОРУ