Найпозитивніше успіхи реформ в Україні оцінюють закордонні партнери, дещо критичнішими є українські експерти, а от населення оцінює поступ реформ найбільш негативно.
Про це на прес-конференції “Верховна Рада 8.0: оцінка роботи парламенту” повідомила Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.
“Нещодавно відбувся ХХ-й ювілейний саміт Україна-ЄС в Брюсселі, де наші закордонні партнери високо оцінили поступ реформ в Україні, відзначивши однак, що варто би пришвидшити їх просування. Українські експерти значно критичніше оцінюють реформи, оцінивши останній реформаторський рік на 2,73 балів за п’ятибальною шкалою. Але найкритичнішим є населення. Понад 54% громадян України не бачить жодної успішної реформи”, – сказала Ірина Бекешкіна.
Відповідно до результатів дослідження фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва «Реформи в Україні: чи знають, чи підтримують, чи вірять в успіх?», експерти Реанімаційного Пакету Реформ вважають найбільш успішними за минулий рік децентралізацію, а також – медичну та освітню реформи та антикорупційну в контексті прийняття Закону про Вищий антикорупційний суд. Найбільш провальними вони називають судову, антикорупційну, податкову, аграрну та виборчу. Щодо населення, то відносно успішними вважають пенсійну (7%), реформу армії (6.5%), децентралізацію (6%) та медичну (6%) реформи.
“Позиція населення цілком зрозуміла, оскільки справа у пріоритетності. Для себе населення головним пріоритет вважає реалізацію антикорупційної реформи, і поки не буде очевидних успіхів в антикорупції, то будуть знецінюватись успіхи в інших сферах реформ”, – додає Бекешкіна.
Ієрархія найважливіших для українців реформ вже чотири роки поспіль залишається стабільною: найважливішою є антикорупційна реформа – так вважають майже 58% населення. Далі за рівнем значущості йдуть реформа сфери охорони здоров’я (46%), пенсійна реформа та реформа системи соціального захисту (44%, минулого року – 36%), реформа органів правопорядку (32%), люстрація чиновників (29%, минулого року – 22%), реформа армії, зміцнення обороноздатності (21,5%).