Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Міжнародна спільнота закликала Київ розблокувати вибори в об’єднаних громадах

Міжнародна спільнота закликала Київ розблокувати вибори в об’єднаних громадах

Донорські агенції, посольства та міжнародні організації, що підтримують об’єднання територіальних громад в Україні, закликали розв’язати усі юридичні та технічні питання задля забезпечення своєчасної організації виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах.
Про це йдеться в спільній заяві, яку підтримали уряди Канади, Королівства Данія, ФРН, Республіки Польща, Королівства Швеція, Швейцарської Конфедерації та Великої Британії, а також Рада Європи, Європейський Союз, ОЕСР та Програма Розвитку Організації Об’єднаних Націй.
 
В тексті заяви наголошують, що важливим елементом реформи з децентралізації в Україні є реформа адміністративно-територіального устрою у відповідності до принципів Європейської хартії місцевого самоврядування. В повідомленні зазначають, що хоч реформа ще далеко не завершена, вона вже демонструє позитивні результати і широко підтримується громадянами України.

“Саме тому, з несподіванкою та стурбованістю ми дізналися про нещодавнє рішення Центральної виборчої комісії України призупинити оголошення та проведення місцевих виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах, що були заплановані на жовтень 2018 року. Таке рішення чинить вплив на більш ніж один мільйон українських громадян, котрі проживають у понад ста двадцяти новостворених об’єднаних територіальних громадах і вірять у децентралізацію та її переваги. Необхідно вкрай терміново розв’язати будь-які юридичні та технічні питання задля забезпечення своєчасної організації виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах України та продовження процесу об’єднання громад”, – йдеться в заяві міжнародної спільноти.

Повний текст заяви читайте за посиланням.

ВГОРУ