Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Місток між регіонами в боротьбі з COVID-19: Коаліція за вакцинацію

Місток між регіонами в боротьбі з COVID-19: Коаліція за вакцинацію

Позначки:

Україна наближається до показника 40% вакцинованого двома дозами дорослого населення. Досягнення такого рівня для кожної країни світу до кінця 2021 року є вкрай важливим, щоб призупинити активну циркуляцію вірусу. До середини 2022 року має бути вакциновано 70% населення кожної країни. Такі цілі оприлюднила Всесвітня організація охорони здоров’я.

Щеплення від COVID-19 запобігають тяжкому перебігу хвороби і рятують життя. Кожному з нас потрібен захист, але передусім він потрібен тим, хто в силу своєї професії або віку найбільше ризикує постраждати від хвороби та її наслідків. Серед найбільш вразливих – люди поважного віку та медичні працівники.

Захистити найбільш вразливих

Наразі в Україні серед людей у віці старше 60 років лише 36,3% отримали принаймні одну дозу вакцини. Двічі вакциновані менше третини українців поважного віку (31,3%). Це свідчить про те, що літні люди в Україні досі не стали пріоритетними щодо вакцинації від COVID-19.

Серед медичних працівників 87% щеплені однією дозою вакцини. 70% медиків двічі вакциновані (дані ЦГЗ МОЗ України, станом на 03.12.2021).

При цьому у розрізі областей ці показники в обидвох категоріях значно різняться. У когось рівні охоплення вище загальноукраїнських, а декому немає чим похвалитися. Регіонам є чим поділитися між собою у досягненні кращого охоплення вакцинацією у пріоритетних групах. Це показали круглі столи, які пройшли в 25 областях України в форматі обговорення необхідних заходів на рівні регіону з долученням регіонального керівництва, медичної спільноти і громадськості для виконання стратегій із COVID-19 вакцинації, зазначених у Дорожній карті, та покращення охоплень у пріоритетних групах.

Круглі столи стали містком між регіонами, які дали можливість поділитися досвідом, почути та запозичити мотиваційні інструменти для заохочення літніх людей та медиків до вакцинації. Ми, представники ГС “Коаліція за вакцинацію” протягом 1,5 місяців побували в усіх куточках нашої країни, щоб стати провідниками цього досвіду.

Наше спільне завдання – захистити найбільш вразливих. Адже за кожною цифрою статистики стоять людські долі. Це сотні тисяч медиків, які щодня наражаються на небезпеку інфікуватися COVID-19, втратити здоров’я, покинути професію. Це майже 10 млн. людей старше 60 років – наші близькі та рідні, які найтяжче хворіють та найчастіше помирають від цієї хвороби.

Досвід та рекомендації, напрацьовані в результаті круглих столів, покликані стати важелями, які допоможуть Україні захистити пріоритетні категорії населення та побороти пандемію COVID-19.

Рекомендації в рамках співпраці для підвищення прихильності до вакцинації від COVID-19

Круглі столи відбувалися в межах адвокаційної кампанії Всесвітньої організації охорони здоров’я у співпраці з Міністерством охорони здоров’я, Громадською спілкою “Коаліція за вакцинацію” за підтримки Європейського Союзу. Адвокаційна кампанія спрямована на покращення поінформованості щодо вакцинації від COVID-19 серед пріоритетних груп населення  та створення додаткових можливостей для досягнення високих охоплень серед медичних працівників і літніх людей.

Круглі столи показали, що потрібні платформи по обміну досвідом наживо, щоб представники різних ОТГ, медики, громадські активісти могли оперативно почути та масштабувати успішні приклади.

Тимофій Бадіков, виконавчий директор ГС “Коаліція за вакцинацію”, для УП.Блоги

ВГОРУ