Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Міністр Абромавичус повідомив РПР про пріоритети МЕРТ – прискорення приватизації та дерегуляція

Міністр Абромавичус повідомив РПР про пріоритети МЕРТ – прискорення приватизації та дерегуляція

     Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус зустрівся з представниками громадської платформи “Реанімаційного Пакету Реформ”. На зустрічі було названо два пріоритети міністерства на 2016 рік: прискорення приватизації та дерегуляція.

Головною метою приватизації, на думку міністра, є модернізація економіки шляхом залучення іноземних інвесторів. До того ж, вважає він, через високу толерантність суспільства до корупції українська держава зараз не може бути ефективним власником.

11 15_2

Для успішної приватизації, зазначив міністр, ключовими є ухвалення законопроекту 2319а, який дозволить найбільш ефективно продавати великі привабливі підприємства стратегічним інвесторам із залученням міжнародних радників, а також законопроектів 2488а та 2519а, які прискорять приватизацію в аграрному та транспортному секторі, відповідно.  На думку міністра, потрібно також зняти заборону на участь в приватизації іноземних компаній із державною часткою понад 25%, до яких належать багато стратегічних європейських інвесторів в інфраструктурних галузях.

Крім державних підприємств, надважливим є закінчення приватизації землі. Наявна заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення є несправедливою до сільських мешканців, які позбавлені права розпорядження своєю власністю. 32 млн. га таких земель є потенційною заставою, яка могла б дати поштовх банківському кредитуванню.

Дотичним до приватизації є інше питання – управління державними підприємствами. На думку міністра, їх потрібно вивести з-під впливу міністерств, які виробляють політику у відповідних галузях та ізолювати від політичного впливу шляхом створення незалежних наглядових рад.

12 13

Що стосується другого напрямку – дерегуляції – то, за словами Айвараса Абромавичуса, в міністерстві підготовано 43 ініціативи, які в разі реалізації, дозволять Україні піднятися до 16-го місця у рейтингу Doing Business. Швидкість прийняття рішень парламентом в цьому питанні є вкрай важливою.

Виконавчий директор Центру економічної стратегії, член Ради РПР Гліб Вишлінський звернув увагу міністра, що приватизація держпідприємств є потужним механізмом подолання політичної корупції, адже вона підриває тіньові джерела фінансування політичних сил. Ці джерела далі підживлюють спротив корумпованих політиків реформам. Також він зазначив, що іншим пріоритетом співпраці РПР та міністерства має стати поліпшення інвестиційного клімату, без якого інвестиції неможливо підняти з нинішнього найнижчого за багато років рівня. Для цього потрібно створення крос-функціональної робочої групи, де урядовці та громадські активісти, економісти та представники бізнесу вийшли на спільні рішення з фахівцями з судової реформи, реформи правоохоронних органів та адміністрування податків.

15_1 15

ВГОРУ