Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Мінгареллі сподівається, що вибори в ОТГ пройдуть ще в 2018 році

Мінгареллі сподівається, що вибори в ОТГ пройдуть ще в 2018 році

Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі висловив сподівання, що вибори до об’єднаних територіальних громад відбудуться ще цього року.

Як зазначає Укрінформ, про це він заявив на Всеукраїнській конференції, присвяченій старту Нової української школи.

“Після того, як усі зацікавлені сторони висловлять свою думку стосовно місцевих виборів, ми сподіваємося, що буде можливо для ЦВК таки здійснити необхідні кроки і провести вибори в ОТГ до кінця року”, – сказав Хюг Мінгареллі.

Дипломат зауважив, що реформа децентралізації стала “масштабним успіхом” в Україні.

“Куди б я не поїхав, українські громадяни кажуть, що завдяки реформі децентралізації їхнє життя покращилося – у них тепер є можливість ремонтувати дороги, вони змогли збудувати і відремонтувати школи. Усього цього не сталося б, якби реформа децентралізації не відбувалася”, – зазначив Мінгареллі.

Нагадаємо, на засіданні 9 серпня 2018 року Центральна виборча комісія ухвалила Постанову №122, якою фактично призупинила розгляд питання призначення перших і додаткових місцевих виборів до ОТГ. Таким рішенням ЦВК заблокувала подальший процес становлення спроможних територіальних громад. У своєму рішенні ЦВК звертається до Комітету ВРУ з правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень стосовно законодавчого регулювання організації і порядку проведення референдумів в Україні, а також можливості призначення перших і додаткових місцевих виборів до ОТГ без проведення місцевого референдуму.

Коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ звернулась до ЦВК із заявою з вимогою призначити вибори в об’єднаних територіальних громадах, щодо яких обласні державні адміністрації надіслали відповідні звернення.

ВГОРУ