Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Мінфін готовий стати драйвером соціальних реформ, щоб країна жила “своїм коштом”, – О.Данилюк

Мінфін готовий стати драйвером соціальних реформ, щоб країна жила “своїм коштом”, – О.Данилюк

Сьогодні Україна є заручником повільних реформ соціальної сфери, освіти та охорони здоров’я. Проте, Мінфін готовий виступити драйвером, що прискорить ці реформи і змусить країну, нарешті, почати більш ефективно розпоряджатись державними фінансами та жити “своїм коштом”. У цьому запевнив міністр фінансів України Олександр Данилюк під час зустрічі команди міністерства з експертами Реанімаційного Пакету Реформ.

Серед важливих пріоритетів роботи відомства Олександр Данилюк називає податкову реформу та вдосконалення адміністрування податків, інституційну реформу Державної фіскальної служби та митниці, запровадження планування бюджету на три роки, а також реформування державних банків.

XDSCF3735

Попри всі політичні проблеми, Міністерство фінансів має домогтися розробки і прийняття бюджетної резолюції. Цей документ має стати інструментом визначення пріоритетів державного фінансування в 2017 році. До того ж, важливим принципом бюджетного процесу має стати принцип фіскальної відповідальності розпорядників бюджетних коштів,
– зазначив Ігор Бураковський, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

Міністр і експерти погодилися: одним із головних завдань є реформа Державної фіскальної служби. Проте, реформа ДФС не матиме сенсу, якщо не змінювати законодавство і не прибрати з нього можливості для зловживань, які створюють сьогодні існуючі в Україні податки.

Реформувати систему податків важко, не скорочуючи видатків, оскільки варто вирішувати не лише питання: “Як?”, а й питання: “Скільки?”. І рішення в тому, щоб оптимізувати видатки, структуру податків, і на підставі цього перезавантажити ДФС. Перетворити її на сервісну службу, яка адмініструватиме податковий збір за прозорою схемою,
– вважає Володимир Дубровський, експерт РПР, старший економіст CASE Україна.

DSCF3739

Важливою залишається і доля податкової міліції. Директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський зауважує, що майже всі попередні міністри підтримували необхідність ліквідації податкової міліції, але жоден цього так і не зробив. Тому громадськість чекає дій, а не лише обіцянок.

В результаті зустрічі експерти РПР та команда Міністерства фінансів домовилися про співпрацю у питаннях реформування Державної фіскальної служби, інтеграції електронних сервісів Є-data та Prozorro, аналізу шляхів оптимізації бюджетних витрат, реформування податку на доходи фізичних осіб, запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків.

Ми сподіваємося, що відверта дискусія щодо принципових питань між експертами та командою міністра економіки перейде у формат спільної роботи над вдосконаленням державної політики,
– відзначає Вадим Міський, координатор експертних груп РПР.

Для вирішення порушених проблем урядовці запросили до співпраці експертів Реанімаційного Пакету Реформ у форматі робочих груп при міністерстві.

ВГОРУ